Trefl Gdańsk zamknął skład na najbliższy sezon. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do drużyny będzie powracający Miłosz Hebda.

Zawodnik ostatni sezon spędził we włoskiej Serie A, gdzie reprezentował barwy New Mater Volley Castellana Grotte. Teraz postanowił powrócić do swojej starej ekipy, w której grał przez dwa sezony.

Decyzja była prosta – musieliśmy znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na zamknięcie pozycji przyjmującego, więc gdy dowiedziałem się, że Miłosz myśli o powrocie z Włoch do Polski, od razu zaczęliśmy rozmawiać. Bardzo się cieszę, że Miłosz ponownie będzie grać w Gdańsku, ponieważ to zawodnik, który poza swoimi umiejętnościami na boisku zawsze wnosi do zespołu także bardzo pozytywną energię – powiedział trener gdańskiego teamu Andrea Anastasi.

Miłosz Hebda o miejsce w składzie będzie rywalizował z  Rubenem Schottem, Nikolą Mijailoviciem oraz Szymonem Jakubiszakiem. Jak wspomina sam zainteresowany, odczuwa dużą radość z powrotu do Gdańska – Bardzo się cieszę z powrotu do Gdańska. Czuję się tutaj jak w domu, z tych dwóch poprzednich sezonów mam tu wielu przyjaciół, więc jestem szczęśliwy, że będę mógł ponownie bronić żółto-czarnych barw. Dam z siebie wszystko, by jak najmocniej pomóc drużynie oraz wspierać kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się z tego powrotu także dlatego, że znam system pracy trenera Anastasiego oraz oczywiście część zawodników, z którymi grałem tutaj dwa sezony temu.

Skład Trefla Gdańsk na zbliżający się sezon ligowy wygląda następująco:

Atakujący: Maciej Muzaj, Kewin Sasak

Rozgrywający: Marcin Janusz, Michał Kozłowski

Środkowi: Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Patryk Niemiec, Bartłomiej Mordyl

Przyjmujący: Miłosz Hebda, Ruben Schott, Nikola Mijailović, Szymon Jakubiszak

Libero: Fabian Majcherski, Maciej Olenderek

Sztab szkoleniowy i medyczny tworzyć będą:

Andrea Anastasi – pierwszy trener

Piotr Graban – drugi trener

Karol Rędzioch – statystyk

Wojciech Bańbuła – trener przygotowania fizycznego

Piotr Ślugajski – fizjoterapeuta

Jacek Rybak – kierownik drużyny

źródło: Trefl Gdańsk