Dwuletni kontrakt z Aluronem Virtu CMC Zawiercie podpisał zdolny przyjmujący Dominik Depowski. W minionym sezonie reprezentował od barwy Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył czwarte miejsce w PlusLidze. 

– Dominik to młody, ambitny przyjmujący, który potrzebuje jak najwięcej minut na boisku. W poprzednim sezonie w Jastrzębskim Węglu udowodnił, że można na niego liczyć – chwali Depowskiego trener Igor Kolaković. – Zagrał w kilku ważnych meczach, miał udział w zwycięstwie nad Zenitem Kazań. To bardzo solidny gracz pod względem technicznym. By spełnić swoje ambicje, będzie musiał jednak wygrać rywalizację z innymi przyjmującymi – dodaje czarnogórski szkoleniowiec.

– Już rok temu byłem bliski podpisania kontraktu w Zawierciu. Tym razem tej szansy nie zmarnowałem i cieszę się, że tutaj jestem – zdradza Depowski. – Aluron Virtu CMC w poprzednich latach pokazywał, że potrafi walczyć o najwyższe cele, a takie cele stawiam sobie również ja – dodaje nowy Jurajski Rycerz.

– Dominika mieliśmy na oku już od jakiegoś czasu i cieszę się, że w tym roku udało się sfinalizować nasze rozmowy – podkreśla prezes Kryspin Baran. – To wciąż stosunkowo młody siatkarz z potencjałem rozwojowym, który jednak ma już też spory bagaż doświadczeń. Do tej pory nie znalazł miejsca, w którym jego talent mógłby w pełni rozbłysnąć. Pod tym względem przypomina mi Mateusza Malinowskiego, gdy ten trafiał do nas dwa lata temu. Mamy nadzieję, że również w tym przypadku stanie się to właśnie w Zawierciu, a Dominik świetną postawą zwróci na siebie uwagę siatkarskiej Polski – zaznacza Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC.

źródło/foto: Aluron Virtu CMC Zawiercie