Bartłomiej Bołądź będzie kontynuował swoją karierę w Niemczech. 22-letni atakujący, który przez ostatnie cztery sezony występował w Cerrad Czarnych Radom, został siatkarzem znanego VfB Friedrichshafen. 

Bartłomiej Bołądź profesjonalną karierę rozpoczął w 2013 roku, po ukończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Podpisał wówczas  kontrakt z Cerrad Czarnymi Radom, w barwach których zadebiutował w PlusLidze. W szeregach zespołu z Radomia występował przez cztery sezony, często grając również w Młodej Lidze, zdobywając tam trzy medale – dwa złote i jeden srebrny. W ubiegłym sezonie Bołądź został wybrany najlepszym atakującym młodzieżowych rozgrywek. 22-latek ma też na koncie występy w reprezentacji Polski juniorów, której był ważnym ogniwem. W 2015 roku wraz z kadrą B sięgnął po brązowy medal Ligi Europejskiej.

VfB Friedrichshafen będzie pierwszym zagranicznym przystankiem w karierze Bołądzia. W barwach niemieckiego klubu 22-latek będzie miał okazję występować w Lidze Mistrzów.

– Jak pewnie wszyscy już słyszeliście dobiegła końca moja niesamowita przygoda z Cerrad Czarnymi Radom. To były dla mnie wspaniałe 4 lata. Radom zostanie w moim sercu na zawsze jako miejsce szczególne. To tutaj zadebiutowałem w Pluslidze. Chciałbym podziękować trenerom za daną mi szansę, kolegom za to, że pozwalali mi stawać się lepszym graczem, sponsorom klubu, pracownikom którzy zawsze mi pomagali i oczywiście kibicom za to, że ich wsparcie dodawało Nam dodatkowej energii. A my swoje WKS! Dziękuję i Powodzenia! – napisał Bołądź na jednym z portali społecznościowych, gdy nie przedłużył umowy z radomskim klubem.

źródło: polsatsport.pl