Bartosz Kurek nie zagra w przyszłym sezonie w Onico Warszawa. Atakujący nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu.

Bartosz Kurek trafił do ONICO Warszawa w grudniu 2018 roku. Do stołecznej drużyny przeniósł się ze Stoczni Szczecin, w której występował od początku rozgrywek 2018/2019. Atakujący reprezentacji Polski przechodząc do ONICO Warszawa podpisał umowę do końca sezonu i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. Łącznie w barwach warszawskiej drużyny wystąpił w 15 spotkaniach (13 w lidze i dwa w Pucharze Polski), w których w sumie zdobył 266 punktów. W tym czasie czterokrotnie wybierano go MVP meczów PlusLigi. Ze stołecznymi wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski, zagrał też w półfinale Pucharu Polski.
– Dziękujemy Bartkowi za wszystko, co zrobił dla klubu, kibiców i całej Warszawy – powiedział Piotr Gacek, prezes warszawskiego klubu. – Każdy jego pobyt na parkiecie w barwach ONICO dostarczał widzom niesamowitych emocji, co dodatkowo motywowało nas do sięgania po najwyższe cele – dodał. – Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z zawodnikiem trwały od dawna.

– Jeszcze niedawno wszyscy – zarówno klub, jak i Bartek – byli przekonani, że parafowanie nowego kontraktu jest kwestią czasu. Byliśmy o krok od podpisania umowy, ale z niezależnych przyczyn nie udało nam się jej sfinalizować. – Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery sportowej Bartka i mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się skrzyżują – zakończył Piotr Gacek.

źródło: Onico Warszawa, foto:krawczyk.photo