Andrzej Kowal w niedzielnym meczu o brązowy medal po raz ostatni poprowadzi Asseco Resovię Rzeszów. Po 13 latach współpracy szkoleniowiec żegna się z rzeszowskim klubem.

Andrzej Kowal pracę w rzeszowskim klubie rozpoczął w 2004 roku w roli asystenta trenera Jana Sucha. W 2007 roku trener podał się do dymisji, a jego obowiązki przejął Andrzej Kowal. Pierwszym trenerem był do 2008 roku, kiedy to klub zakontraktował Ljubo Travicę. Chorwat prowadził zespół do 2011 roku i wtedy Andrzej Kowal ponownie objął stołek pierwszego szkoleniowca. W swojej karierze z drużyną z Podkarpacia sięgnął trzy razy po Mistrzostwo Polski, dwukrotnie po wicemistrzostwo. Na swoim koncie na również finały Pucharu Polski oraz udział w Lidze Mistrzów. W 2015 roku Andrzej Kowal prowadził kadrę B reprezentacji Polski, z którą zajął 4. miejsce na Igrzyskach Europejskich oraz wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej.

W niedzielę szkoleniowiec po raz ostatni poprowadzi Asseco Resovię Rzeszów. Drużyna rywalizuje z Jastrzębskim Węglem o brązowy medal PlusLigi. Pierwszy mecz zakończył się pewnym zwycięstwem jastrzębian, którzy potrzebują dwóch setów do postawienia kropki nad “i”.