Podopieczni trenera Antigi na zakończenie turnieju rozgrywanego w Japonii pokonali reprezentację Australii 3:0. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji prasowej.

Roberto Sanitilli, trener reprezentacji Australii

Ciężko o jakiś komentarz odnośnie tego meczu. Przez cały turniej pracowaliśmy, aby dostać się do tego punktu, który pozwoliłby nam się zakwalifikować na Igrzyska. Wszystko runęło w ostatnim meczu. Jako trener czują odpowiedzialność za występy zawodników.

Thomas Edgar, kapitan reprezentacji Australii

To druzgocąca strata. Mieliśmy szansę żeby dzisiaj przypieczętować nasz wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. Polska ma drużynę z wieloma graczami światowej klasy. Czuję się zagubiony i pusty. Trudno jest wyrazić słowami dzisiejszy mecz.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski

Ten mecz nie był dla nas tak ważny, jak dla reprezentacji Chin, Australii, czy Kanady. Chciałem tylko żeby moja drużyna zagrała dobrze . Cieszę się, że wszyscy zawodnicy zagrają podczas Ligi Światowej. To potwierdza, że mamy 14 mocnych graczy. Nawet, jeśli niektórzy wyglądają jak rezerwowi, to warto pamiętać, że wielu z nich grało we wcześniejszych meczach.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski

Zawodnicy zagrali dzisiaj niesamowity mecz. Chcieliśmy wygrać ten ostatni mecz. Wykonaliśmy naszą pracę i wygraliśmy 3:0. Nie było łatwo, ale zrobiliśmy to, co mieliśmy do zrobienia.

 

źródło: fivb.com