Na inaugurację rozgrywek klubowych w Arenie Gliwice rywalizowały dziś dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi. Po czterech setach wyrównanej walki, puchar wznieśli aktualni mistrzowie Polski, jednocześnie uzupełniając swoją kolekcję o brakujące trofeum.

W premierowej odsłonie spotkania warunki gry dyktował zespół ZAKSY, który już od stanu 4:4 nie oddał prowadzenia przeciwnikom i pewnie zwyciężył w tej partii 25:17. Drugi set wywołał zdecydowanie więcej emocji. Stołeczni siatkarze dogonili rywali w samej końcówce (24:24) i zawzięcie walczyli z aktualnymi mistrzami Polski, nieznacznie ulegając im 32:34. Kolejna odsłona była ostatnią szansą dla zawodników Andrei Anastasiego, którzy przegrywali już 0:2. Od wyniku 10:10 warszawianie skutecznie zaczęli budować swoją przewagę (14:10, 20:16) i zakończyli ten set na swoją korzyść. Ostatnia partia w całości przebiegła po myśli kędzierzynian, którzy w starciu inaugurującym sezon klubowy zwyciężyli 3:1.

Najlepszym zawodnikiem (MVP) wybrany został atakujący drużyny z województwa opolskiego Łukasz Kaczmarek.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:1 (25:17, 34:32, 19:25, 25:23)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Simone Parodi, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Aleksander Śliwka, David Smith, Paweł Zatorski (L) oraz Przemysław Stępień, Piotr Łukasik, Sebastian Warda, Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno, Korneliusz Banach (L), Arpad Baroti

Projekt Warszawa: Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Kevin Tillie, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek (L) oraz Jan Król, Patryk Niemiec, Igor Grobelny, Michał Kozłowski, Dominik Jaglarski (L)

źródło: plusliga.pl