Kędzierzynianie zwyciężyli w walce o AL-KO Superpuchar Polski Mężczyzn. W dzisiejszym spotkaniu byliśmy jednak świadkami niezwykle interesującego widowiska. Lepiej w dzisiejszy mecz weszli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Pewnie zmierzali oni po zwycięstwo. W trzecim secie nie wykorzystali jednak zbyt wielu szans na punkty. Sytuację tą wykorzystali kędzierzynianie, dla których niewątpliwie był przełomowy set. Trener dokonał korzystnych dla nich zmian i w kolejnych partiach nie pozwolili już sobie wyrwać korzystnego wyniku.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 26:24, 29:31, 19:25, 12:15)

Składy drużyn:

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti (2), Marko Sedlacek (9), Jurij Gladyr (10), Jean Patry (16), Norbert Huber (12), Jakub Popiwczak (L), Tomasz Fornal (24) oraz Edvins Struders (1), Ryan Sclater (4), Moustapha M’Baye (4), Rafa Szymura (1),

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek (9), Bartosz Bednorz (25), Aleksander Śliwka (20), Dmytro Pashytskyy (1), Erik Shoji (L), David Smith (4), Marcin Janusz oraz Przemysław Stępień, Andreas Takvam (7), Daniel Chiţigoi (9)

źródło: PlusLiga, fot. CEV