Rosjanie odnieśli kolejną, jedenastą już porażkę w tegorocznej Lidze Światowej. Ich pogromcami byli Irańczycy, którzy łatwo zwyciężyli bez straty seta.

fot.: fivb.org

Andrey Ashchev, kapitan reprezentacji Rosji:

Chociaż mieliśmy w głowach taktykę, przegraliśmy. Przepraszam naszych kibiców, ponieważ porażkę zawdzięczamy naszym błędom.

Aleksandr Klimkin, trener reprezentacji Rosji:

Kibice byli tak głośni, że do tej pory bolą mnie uszy. Nigdzie więcej nie widziałem takiej publiczności, jak tu. Z drugiej strony Irańczycy byli naprawdę doskonali. To dowodzi wysokiej jakości tej drużyny. Problemem mojego zespołu w dużej mierze są kontuzje. Musieliśmy zastąpić nieobecnych zawodnikami z innych pozycji.

Saeid Marouf, kapitan reprezentacji Iranu:

To był jeden z naszych najlepszych meczów. Chciałem podziękować naszym przyjmującym, ponieważ bardzo nam pomogli. Rosja zazwyczaj ma dobrą zagrywkę, jednak my pokazaliśmy przyjęcie na wysokim poziomie i wygraliśmy.

Slobodan Kovac, trener reprezentacji Iranu:

Myślę, że ten mecz był fantastyczny. Walczyliśmy z jedną z najlepszych obron na świecie z 82% skutecznością. Przed meczem powiedziałem moim zawodnikom, że przed nimi bardzo duża odpowiedzialność. Muszą szanować reprezentacyjną koszulkę. Muszą szanować 15000 kibiców w hali i chyba 50000 przed telewizorami, którzy obserwują ich z entuzjazmem. Myślę, że udowodniliśmy naszą jakość. To, co nam zostało to wygranie kolejnego spotkania. Jestem dumny z moich zawodników i sposobu ich gry. Wykonali wspaniałą pracę. Pokonaliśmy mistrzów świata, mistrzów olimpijskich i zwycięzców Ligi Światowej, ponieważ mieliśmy dobrą jakość gry.