9. kolejka włoskiej Serie A przyniosła zmianę lidera. Aktualnie na czele znajdują się mistrzowie Włoch, którzy w hicie kolejki wygrali z Sir Safety Conad Perugią. Dla podopiecznych Lorenzo Bernardiego to pierwsza porażka w tym sezonie.

Sir Safety Conad Perugia poniosła pierwszą porażkę – zostali pokonani na wyjeździe przez aktualnych mistrzów Italii. Spotkanie było zapowiadane hitem kolejki, ale skończyło się  w trzech setach. W niektórych momentach gra była zacięta, ale to gospodarze byli lepsi w każdej odsłonie. Najkrótsza była druga partia, w której podopieczni Lorenzo Bernardiego zdobyli zaledwie 15 punktów. Dobre spotkanie rozegrał Taylor Sander (MVP pojedynku), który zgromadził na swoim koncie 13 punktów przy 57% skuteczności w ataku. Tyle samo „oczek” dla Lube zdobył Osmany Juantorena. Przyjezdni mieli przede wszystkim problemy w przyjęciu, które później przełożyło się na mniej skuteczną grę (przyjęcie pozytywne Perugii – 38%, Lube – 72%). Niską skuteczność w ataku mieli także przyjmujący gości (Aaron Russell – 25%, Ivan Zaytsev – 22%). W drużynie tegorocznych zdobywców Superpucharu Włoch najlepiej zaprezentował się Aleksandar Atanasijevic, który zdobył 12 punktów (skończył 12 z 24 ataków). Cucine Lube Civitanova po tym meczu znalazła się na czele tabeli, ale należy pamiętać, że mają oni rozegrany jeden mecz więcej.

Szóste zwycięstwo na swoim koncie zapisali podopieczni Nikoli Grbicia – Calzedonia Verona pokonała w czterech setach przed własną publicznością zespół z Monzy. Gospodarze pewnie wygrali pierwsze dwie odsłony i wydawało się, że mecz może zakończyć się w trzech partiach. Przyjezdni jednak wypracowali sobie na początku trzeciego seta przewagę (5:8), którą z biegiem czasu powiększyli i przedłużyli spotkanie. Siatkarze z Werony bez problemów wygrali czwartą odsłonę i postawili kropkę nad „i”. Gospodarze byli lepsi w polu serwisowym – zdobyli 8 punktów bezpośrednio z zagrywki (najwięcej rozgrywający Calzedonii Verona – Luca Spirito, który miał na swoim koncie 5 asów). Mohammadjavad Manavinezhad został uznany MVP spotkania. Irańczyk zdobył dla gospodarzy 15 punktów. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktował Simon Hirsch – 14 razy.

Wicemistrzowie Włoch odnieśli pierwsze trzysetowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Angelo Lorenzettiego bez większych problemów pokonali na wyjeździe Wixo LPR Piacenzę. Spotkanie było krótkie i nie przyniosło większych emocji. Siatkarze z Trydentu szczególnie pokazali wyższość w premierowej odsłonie, w której pozwolili gospodarzom zdobyć zaledwie 10 punktów. Simone Giannelli został wybrany najlepszym graczem tego spotkania. Włoch zdobył 5 punktów, z czego cztery blokiem. Ogólnie przyjezdni byli lepsi w blokowaniu ataków przeciwników – zapisali na swoim koncie 9 punktów tym elementem, a Piacenza tylko 4. Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się także Nicholas Hoag, który zdobył dla drużyny z Trydentu 15 „oczek”. Z kolei wśród gospodarzy najwięcej punktów zdobył Alessandro Fei – 12.

Siatkarze z Modeny nie mieli większych problemów z pokonaniem podopiecznych Lorenzo Tubertiniego. Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia przed własną publicznością musiała uznać wyższość przyjezdnych  – spotkanie zakończyło się po trzech setach. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Earvin Ngapeth, który został wybrany MVP tego meczu. Francuz zgromadził na swoim koncie 17 punktów (67% skuteczności w ataku) i dobrze spisał się w przyjęciu (70% przyjęcia pozytywnego i 40% perfekcyjnego). Dobre spotkanie rozegrał także Maxwell Holt, który 3 razy blokował ataki przeciwników i atakował z 71% skutecznością. Po drugiej stronie siatki najwięcej „oczek” na swoim koncie zapisał Benjamin Patch – 11. Damian Domagała nie dostał od trenera szansy w tym meczu i nie mogliśmy go zobaczyć ani przez chwilę.

Taiwan Excellence Latina w trzech setach pokonała Bunge Ravennę. Goście przyjechali do Latiny nieco osłabieni – w meczu z powodu urazu nie mógł wystąpić Nicolas Marechal. Gospodarze nie mieli problemów, żeby pokonać przeciwników i zapisać na swoim koncie cenne trzy punkty. Libero drużyny z Latiny został wybrany MVP spotkania. Erik Shoji bardzo dobrze zaprezentował się w przyjęciu (91% pozytywnego i 45% perfekcyjnego) i popełnił tylko jeden błąd. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Sasha Starovic – 15, a dla Bunge Ravenny Paul Buchegger – 18.

Kolejnym pojedynkiem, który zakończył się wynikiem 3:0 było starcie zespołów z Milanu i Sory. Revivre Milano zapisało na swoim koncie 4 zwycięstwo, a przyjezdni nadal pozostają jedyna drużyną, która nie wygrała żadnego meczu w tym sezonie. Kolejny raz dobre spotkanie rozegrał Nimir Abdel-Aziz, który został uznany MVP. Atakujący zdobył 21 punktów, z czego 6 zagrywką. Gospodarze w tym spotkaniu zapisali na swoim koncie aż 10 punktów bezpośrednio z zagrywki (popełnili 17 błędów). Dla porównania – Biosi Indexa Sora ani razu nie punktowała tym elementem, a pomylili się 16 razy. W zespole z Sory kolejny raz najlepszy okazał się Dusan Petkovic. Serb zdobył 17 punktów (61% skuteczności w ataku).

Kolejną porażkę poniósł zespół Miłosza Hebdy. BCC Castellana Grotte przegrała w trzech setach na własnym terenie z Kioene Padovą. Goście kontrolowali przebieg całego spotkania, tylko pod koniec trzeciej odsłony napotkali problemy. Gospodarze wówczas doprowadzili do wyrównania i gry na przewagi, jednak i wtedy lepiej zagrali siatkarze z Padwy. Najwięcej punktów zdobył Gabriele Nelli – 16. Niewiele mniej „oczek” (14) zgromadził na swoim koncie Lazar Cirovic, który został uznany MVP tego pojedynku. Miłosz Hebda rozegrał dwa sety w tym spotkaniu. Polak punktował tylko 3 razy (skończył 2 z 5 ataków i jeden punkt zdobył blokiem).