W drugiej rundzie półfinałów doszło do wyrównania stanu rywalizacji w obu parach. Zespół z Trydentu po pięciosetowym pojedynku pokonał Perugię, a Azimut Modena wygrała spotkanie z mistrzami Włoch w czterech setach. W rywalizacji o 5. miejsce bliżej półfinałów są: Kioene Padova, Calzedonia Verona, Gi Group Monza i Taiwan Excellence Latina.

Drużyna z Trydentu przed własną publicznością pokonała w tie-breaku zespół z Perugii i wyrównała stan półfinałowej rywalizacji. Sam pojedynek był nierówny – w premierowej odsłonie toczyła się dość wyrównana walka, która zakończyła się dopiero po grze na przewagi. Pierwszy set zapisali na swoim koncie gospodarze, ale już w kolejnych dwóch partiach Block Devils zagrali zdecydowanie lepiej, a miejscowi nie potrafili znaleźć sposobu na przyjezdnych. Wszystko zmieniło się jednak w czwartym secie. Wicemistrzowie kraju już na początku odskoczyli na kilka „oczek” (8:4) i kontrolowali przebieg tej odsłony do samego końca. Dużo lepiej rozpoczęli też tie-breaka (10:4) i przechylili szalę zwycięstwa w piątym secie jak i całym meczu na swoją stronę. Drużyna z Trydentu miała dwóch liderów, którymi byli: Luca Vettori (MVP, 20 punktów) i Uros Kovacevic (19). Po stronie przyjezdnych najwięcej punktował Aleksandar Atanasijevic (18).

Z pierwszego zwycięstwa w półfinałach cieszyła się także Azimut Modena, która pokonała aktualnych mistrzów kraju w czterech setach. Mecz trwał prawie dwie godziny, ale przyniósł wiele emocji. Podopieczni Radostina Stojczewa bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie – w premierowej odsłonie już na początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi (16:12) i nie pozwolili przyjezdnym zbliżyć się do granicy dwudziestu punktów. Drugi set rozpoczął się podobnie, ale siatkarze Cucine Lube pod koniec odrobili straty i doprowadzili do gry na przewagi, ale tutaj również w decydujących momentach lepiej zagrali miejscowi. Goście zapisali na swoim koncie trzeciego seta i przedłużyli mecz, ale w czwartej odsłonie siatkarze z Modeny zagrali znowu lepiej i to oni triumfowali w tym pojedynku.  Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Earvin Ngapeth (24), który uzyskał 66% skuteczności w ataku. Dobrze w ofensywie zaprezentował się także Giulio Sabbi (69%), a MVP spotkania wybrany został Bruno Rezende. Po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Tsvetan Sokolov (17).

Pierwsza runda meczów ćwierćfinałowych dla Play Off Challenge przyniosła kilka niespodzianek. Trzy zespoły lepsze w rundzie zasadniczej poniosły porażkę w meczach z drużynami klasyfikowanymi niżej – Bunge Ravenna, która jeszcze niedawno wygrywała z Perugią przegrała z zespołem z Padwy, Wixo LPR Piacenza nie znalazła sposobu na pokonanie Monzy, a Revivre Milano poległo w pięciosetowym pojedynku z Latiną. Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia uległa siatkarzom z Werony w czterech setach. Damian Domagała nie rozegrał całego meczu, wchodził tylko epizodycznie w każdej z odsłon i zdobył jeden punkt. W ćwierćfinałach rywalizacji o 5. miejsce walka nie toczy się do dwóch zwycięstw. W tym przypadku rozgrywane są dwa spotkania i ewentualnie złoty set, który zadecyduje o awansie do kolejnego etapu. Półfinalistów Play Off Challenge poznamy więc na pewno już w ten weekend.

Wyniki drugich meczów półfinałowych (do 3. zwycięstw):

Diatec Trentino – Sir Safety Conad Perugia 3:2 (26:24, 13:25, 19:25, 25:23, 15:10)
MVP: Luca Vettori
Stan rywalizacji: 1:1

Azimut Modena – Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:16, 29:27, 22:25, 25:23)
MVP: Bruno Rezende

Wyniki pierwszej rundy 1/4 Play Off Challenge:

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Calzedonia Verona 1:3 (25:23, 18:25, 18:25, 19:25)
MVP: Toncek Stern

Kioene Padova – Bunge Ravenna 3:1 (25:14, 26:28, 25:20, 25:22)
MVP: Luigi Randazzo

Taiwan Excellence Latina – Revivre Milano 3:2 (25:11, 21:25, 25:23, 22:25, 15:11)
MVP: Yuki Ishikawa

Gi Group Monza – Wixo LPR Piacenza 3:1 (25:17, 19:25, 25:23, 27:25)

7 kwietnia, godz. 18:00 Bunge Ravenna – Kioene Padova
7 kwietnia, godz. 20:30 Calzedonia Verona – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia
7 kwietnia, godz. 20:30 Wixo LPR Piacenza – Gi Group Monza
8 kwietnia, godz. 18:00 Revivre Milano – Taiwan Excellence Latina