Reprezentacja Polski wygrała pierwszy towarzyski mecz z reprezentacją Bułgari 4:0. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego  zaprezentowały się z dobrej strony w tym spotkaniu. Szansę grania dostały niemal wszystkie zawodniczki.

Początek spotkania był wyrównany. Problemy w przyjęciu reprezentacji Polski spowodowały, że w połowie seta rywali prowadziły trzema punktami (13:16). Skuteczne ataki Olivii Różański na skrzydłach i skuteczne kontry pozwoliły nam odrobić straty (22:20, 25:23).

Drugi set zaczął się od małe przewagi rywalek. Te grały dość urozmaiconą siatkówkę zmuszają nasze blokujące do wytężonej pracy na siatce. Po polskiej stronie było podobnie. Szlagowska, Różański i Stysiak były często uruchamiane przez Joannę Wołosz (10:12). Dobra gra w obronie i na kontrze pozwoliła nam wyjść na prowadzenie (16:14). Zdeterminowane Polki grały coraz lepiej. As serwisowy Weroniki Szlagowskiej zakończył partię (25:21).

Tym razem to Polki dobrze weszły w partię. Serwis, blok i szybkie prowadzenie (6:2). Skuteczna gra w pierwszej akcji, dobry serwis i przewaga reprezentacji Polski rosła z każdą akcją. Świetną robotą na zagrywce robiła zwłaszcza Różański (16:0). W drużynie rywalek trener dokonywał zmian, ale te nie pomagały. Polki wygrały i tego seta. (25:19).

Polska – Bułgaria 4:0 (25:23, 25:21, 25:19, 25:22)

Polska: Joanna Wołosz (2), Kamila Witkowska (7), Agnieszka Korneluk (9), Magdalena Stysiak (21), Olivia Różański (15), Weronika Szlagowska (11), Maria Stenzel (libero) oraz Katarzyna Wenerska, Monika Gałowska, Monika Fedusio, Anna Obiała, Klaudia Alagierska-Szczepaniak

Bułgaria: Gergana Dimitrova (6), Nasya Dimitrova (3), Lora Kitipova (3), Mira Todorova (4), Elitsa Vasiileva (14), Silvana Chausheva (11), Mila Pashkuleva (libero) oraz Maria Yordanova (1), Petya Barakova, Borislava Saykova, Marinova Radostina (2)

źródło: PZPS/foto: Nikola Krawczyk