Selekcjoner niemieckiej reprezentacji, Andrea Giani powołał 30 siatkarzy, którzy rywalizować będą w przyszłym sezonie w narodowych barwach. Wśród nich widnieje nazwisko Gyorgy’ego Grozera, który do kadry powróci po ponad roku nieobecności.  

Gyorgy Grozer z gry w reprezentacji zrezygnował w styczniu 2016 roku, po nieudanych dla Niemców kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich. Swoją decyzję ogłosił po przegranym spotkaniu z Polakami, które definitywnie przekreśliło szanse naszych zachodnich sąsiadów na występ w Rio De Janeiro.

Ostatnimi czasy Grozer próbował swoich sił w egzotycznych ligach. Występował w Korei Południowej, zdobył mistrzostwo Chin z Fudan University Shanghai, a obecnie broni barw katarskiego zespołu Al-Arabi Dauha. W przyszłym sezonie reprezentacyjnym znów zagra w niemieckiej kadrze.

Giani zapytał, czy mogę pomóc w eliminacjach mistrzostw świata, ponieważ jest to bardzo ważne dla przyszłości. Po konsultacji z żoną zdecydowałem, że będę do dyspozycji trenera – ogłosił Grozer, cytowany przez portal sport.de.

Były siatkarz m.in. Asseco Resovii Rzeszów zapowiedział, że będzie on obecny już na pierwszym zgrupowaniu kadry, które rozpocznie się 2 maja. W dniach 24-28 maja Niemcy zagrają we francuskim Lyonie w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. Poza gospodarzami, zmierzą się tam z Ukrainą, Azerbejdżanem, Turcją i Islandią. Zwycięzca zapewni sobie przepustkę na mundial, a drużyna z drugiego miejsca będzie rywalizować w turnieju trzeciej rundy w sierpniu. We wrześniu zaś podopieczni Andrei Gianiego wystąpią na mistrzostwach Europy, które odbędą się w naszym kraju. Swoje grupowe pojedynki rozegrają w Szczecinie i stawią tam czoła Włochom, Słowakom i Czechom.

źródło: polsatsport.pl