Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle uzupełnił kolejny przyjmujący. Zawodnikiem mistrza Polski został Rafał Szymura, który już od kilku tygodni uczestniczył w treningach ZAKSY.

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2017/2018 został zamknięty – do zespołu mistrzów Polski dołączył Rafał Szymura. 22-letni zawodnik ma już doświadczenie z plusligowych parkietów. Rafał Szymura przez trzy sezony (2014-2017) bronił barw AZS-u Częstochowa. Wcześniej zawodnik dwa sezony spędził w SMS-ie PZPS Spała. Początki siatkarskiej kariery Rafała to gra w TS Volley Rybnik.

Rafał Szymura to jeden z wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Przyjmujący ma na swoim koncie medale mistrzostw Europy i świata kadetów, a także srebro zdobyte podczas mistrzostw Europy juniorów w 2014 roku. Przed rozpoczęciem przygody w PlusLidze Rafał Szymura grał w rozgrywkach Młodej Ligi, w 2013 roku zdobywając srebro, a rok później brąz Młodej Ligi.

Kolejnym sprawdzianem dla młodego przyjmującego będzie najbliższy sezon. Rafał Szymura jest piątym przyjmującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle obok Sama Deroo, Rafała Buszka, Kamila Semeniuka i Krzysztofa Zapłackiego.

źródło: zaksa.pl