Fantastyczne widowisko w finale Pucharu Włoch! Po trofeum po raz drugi z rzędu sięgnęła Sir Safety Conad Perugia, która podniosła się z kolan i pokonała Cucine Lube Civitanova. Spotkanie o Coppa Italia rewelacyjnie rozpoczęło się dla Biancorossich, którzy prezentowali świetną grę i pewnie triumfowali w dwóch pierwszych starciach. Później do głosu coraz wyraźniej zaczęła dochodzić Perugia. Podopieczni Lorenzo Bernardiego wielokrotnie byli jednak pod ścianą, na przykład w czwartej odsłonie, gdy przegrywali już 19:16. Wtedy w polu zagrywki pojawił się Wilfredo Leon, który posłał pięć potężnych serwisów i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Block Devils doprowadzili do tie-breaka, a w nim również okazali się lepsi od Lube, wygrywając 15:13.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 2:3 (21:25, 21:25, 26:24, 25:23, 15:13)

Składy zespołów:

Perugia: Fabio Ricci (11), Wilfredo Leon (26), Filippo Lanza (12), Aleksandar Atanasijevic (18), Luciano De Cecco (6), Marko Podrascanin (8), Massimo Colaci (L) oraz Alessandro Piccinelli, Nicholas Hoag, Dore Della Lunga, Jonah Seif, Gianluca Galassi

Lube: Tsvetan Sokolov (25), Osmany Juantorena (17), Enrico Diamantini (8), Yoandy Leal (13), Robertlandy Simon (8), Bruno Rezende (2), Fabio Balaso (L) oraz Jiri Kovar, Stijn D’Hulst, Diego Cantagalli (1)

fot: CEV