Zainteresowanie pucharem zdobytym przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 nie słabnie. W ostatnich dniach trofeum było prezentowane w Karpaczu w trakcie turnieju Trzech Narodów, w którym zagrały m.in. dwa zespołu ORLEN Ligi.

fot. pzps.pl

– Turniej i prezentacja pucharu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie – powiedział organizator zawodów Ryszard Frąckowiak.Było wielu chętnych zrobienia sobie zdjęcia z trofeum i obejrzenia w akcji dobrych zespołów. 

Turniej w Karpaczu wygrał Developres SkyRes Rzeszów. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Wygraliśmy trzy spotkania, mamy dużo materiału do analizy – mówi trener zwycięskiej drużyny, Mariusz Wiktorowicz.Po wynikach widać, że dziewczyny dobrze zrealizowały założenia taktyczne na ten turniej, na poszczególne spotkania. Dużo uwagi poświęciliśmy na system blok-obrona, kontratak i zagrywkę. Tym wygrywa się mecze. Turniej pokazał, że gdy gramy zespołowo i realizujemy założenia to możemy grać na wysokim poziomie. Cieszy, że zawodniczki są przekonane do ciężkiej pracy.

W Karpaczu Developres SkyRes pokonał Allianz MTV Stuttgart 3:2, Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:1 i Obiettivo Risarcimento Vicenzę 3:1.

Od piątku do niedzieli Ryszard Frąckowiak zaprasza kibiców siatkówki do Szamotuł. Zagrają dwa zespoły naszej ekstraklasy Impel Wrocław i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza oraz Agel Prostejov i SC Drezno – dwa znane kluby z Czech oraz Niemiec.