Znamy miasto-gospodarza turnieju finałowego w piłce siatkowej mężczyzn 2016.

W tym roku finałowy turniej Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn zagości we Wrocławiu.

W rundzie finałowej wystąpi w sumie osiem zespołów, a turniej rozegrany zostanie od 5 do 7 lutego 2016 roku (5 lutego ćwierćfinały, 6 lutego półfinały, 7 lutego finał).

W ćwierćfinale zagrają dwa zespoły zwycięzcy rundy wstępnej (pierwszoligowe GKS Katowice oraz SMS PZPS Spała) oraz sześć najwyżej sklasyfikowanych zespołów po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi (w tej chwili PlusLiga rozegrała 12 serii gier, czyli do półmetka brakuje jeszcze jednej). Dodatkowo zespoły z miejsc 1-4 po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów Pucharu Polski.

W tej chwili w PlusLidze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, LOTOS Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów oraz Cerrad Czarni Radom są pewne (bez względu na wyniki ostatniej serii gier), że po trzynastu kolejkach na pewno znajdą się na miejscu gwarantującym udział w turnieju finałowym Pucharu Polski 2016. Bliskie tego są także ekipy Indykpolu AZS Olsztyn lub Cuprum Lubin, które w trzynastej serii gier walczą o miejsce nr 6 w tabeli, które gwarantuje udział we wrocławskim turnieju finałowym. Indykpol AZS podejmuje w sobotę lidera ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a Cuprum gra na wyjeździe z Cerradem Czarnymi. Po tych meczach wszystko będzie jasne.