Damian Wojtaszek z powodu kontuzji musi pauzować trzy tygodnie. To już czwarty zawodnik ONICO Warszawa, który w ostatnim czasie ma kłopoty ze zdrowiem.

Damian Wojtaszek doznał kontuzji podczas wyjazdowego meczu z BBTS-em Bielsko-Biała. Libero stołecznej drużyny rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, jednak na początku czwartego seta jego miejsce zajął Jędrzej Gruszczyński, który w poprzednich partiach pojawiał się na boisku w roli przyjmującego. Stan zdrowia Damiana Wojtaszka skomentował lekarz ONICO Warszawa, Mateusz Dawidziuk z CM Gamma.

W trzecim secie meczu z BBTS-em Bielsko-Biała Damian Wojtaszek doznał urazu skrętnego prawego kolana. W wyniku badań i przeprowadzonej diagnostyki w CM Gamma stwierdzono częściowe uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego. Damianowi zostało podane osocze bogatopłytkowe poprawiające gojenie. Od jutra, pod okiem fizjoterapeuty Roberta Kozłowskiego, będzie przechodził rehabilitację. Powrót do gry planowany jest za około trzy tygodnie – powiedział lekarz ONICO Warszawa, Mateusz Dawidziuk.

Brak libero to nie najlepsza wiadomość dla szkoleniowca ONICO Warszawa, Stephana Antigi. Prawie trzy tygodnie temu kontuzji doznali  Jan Nowakowski i Sharone Vernon-Evans, a operację wycięcia wyrostka robaczkowego miał Bartosz Kwolek.

Dobra informacja jest taka, że najbliższe spotkanie warszawianie rozegrają dopiero 12 marca 2018 z Aluron Virtu Warta Zawiercie, mają zatem sporo czasu na regenerację sił i wyleczenie mikro urazów.

 

inf. własna/onicowarszawa.pl