Polscy juniorzy ulegli swoim brazylijskim rówieśnikom w czterech setach w meczu sparingowym rozgrywanym w Krośnie. To drugie z trzech spotkań pomiędzy tymi drużynami.

cev.lu

W pierwszym meczu tych drużyn w sobotę Brazylijczycy wygrali 3:2 (20:25, 18:25, 26:24, 25:19, 17:25). Kolejne starcie w środę o 11:00.

We wczorajszym spotkaniu Aleksander Śliwka kończąc akcję w pierwszym secie upadł nieszczęśliwie i został poddany badaniom lekarskim. Pomimo prowadzenia w trzeciej i czwartej partii, Polacy ulegli przeciwnikom.

W momencie takiego prowadzenia zaczynamy robić rzeczy, których robić nie powinniśmy. Otrzymałem kolejną bardzo cenną lekcję – powiedział trener kadry juniorów Jakub Bednaruk, dodając: – Dobrą zmianę dał Firlej i teraz mam problem. Jest trzech rozgrywających i z jednego muszę zrezygnować.

Polska – Brazylia 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 23:25)

Polska: Komenda, Gryc, Mordyl, Kania, Szymura, Śliwka i Popiwczak (L) oraz Depowski, Bućko, Firlej, Lipiński