Pojedynki PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów od lat elektryzują siatkarską Polskę. Chociaż od kilku sezonów obie drużyny pozostają przyćmione kapitalną grą ZAKSY na krajowej i europejskiej arenie, to dziś wszystkie oczy zwrócone były na Bełchatów, gdzie można było oczekiwać emocjonującego szlagieru. Po niedawnej porażce z Zenitem Kazań i odpadnięciu z ligi mistrzów, Skra mogła w pełni skupić się na walce o medale PlusLigi. Z kolei rzeszowianie po trzech latach przerwy wrócili do najlepszej ósemki w kraju, dwukrotnie ogrywając w fazie zasadniczej swoich dzisiejszych przeciwników.

Rywalizacja w pierwszym secie przebiegała niezwykle wyrównanie. Kilkupunktowe przewagi, na które wychodziły obydwa zespoły były szybko niwelowane. Mimo licznych błędów, zwłaszcza w polu zagrywki, nie brakowało długich wymian i efektownych ataków. Premierową partię zakończył pojedynczy blok Mateusza Bieńka. Druga odsłona diametralnie różniła się od pierwszej. Na samym początku Resovia zbudowała wysoką przewagę, która pozwoliła im kontrolować przebieg gry. Liczne błędy Skry i znakomita seria na zagrywce Klemena Čebulja spowodowały, że gospodarze zostali rozbici 25:11. Podopieczni Michała Mieszko Gogola szybko zapomnieli o niepowodzeniu w drugim secie. W trzeciej partii rywalizacja znów stała się wyrównana. Mniej więcej w jej połowie bełchatowianie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca. Analogiczna sytuacja miała miejsce także w secie czwartym. Dzięki zwycięstwu Skra jest bliżej gry półfinale. Za tydzień spotkanie rewanżowe w Rzeszowie.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 11:25, 25:19, 25:19)

MVP meczu: Dusan Petković

PGE Skra Bełchatów: Bartosz Filipiak,  Taylor Sander (8), Karol Kłos, Sebastian Adamczyk, Milan Katić (1), Milad Ebadipour (13), Dusan Petković (14), Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (L), Robert Milczarek (L), Mateusz Bieniek (16), Mihajlo Mitić, Mikołaj Sawicki, Norbert Huber (7)

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Krulicki (5), Simone Parodi (1), Nicolas Szerszeń (12), Damian Domagała (1), Fabian Drzyzga (3), Paweł Woicki, Michał Potera (L), Rafał Buszek, Jeffrey Jendryk (1), Piotr Hain (1), Klemen Čebulj (19), Karol Butryn (16), Bartosz Mariański (L), Timo Tammemaa (4)

źródło: inf. własna/fot: plusliga.pl