W dniu dzisiejszym w hali Łuczniczka nad Brdą bydgoszczanie podejmowali zespół ONICO Warszawa.  Przyjezdni w trzech setach pokonali rywali. MVP spotkania wybrany został Wojciech Włodarczyk.

Batagim zdobył pierwszy punkt blokiem, 1:0. Drużyny spokojnie grały punkt za punkt, 2:2. Gdy w polu serwisowym zameldował się Gjorgiev, najpierw zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, 2:4, a potem siał postrach w zagrywce. Przy stanie 2:6 trener Bednaruk po prosił o challenge. Sędziowie podtrzymali jednak swoją decyzję, Ananiev bez bloku zaatakował w aut. Szkoleniowiec Bydgoszczy, chcąc wybić z rytmu Nikolę wziął czas. Przewaga ONICO wzrosła do pięciu punktów, 3:8. Po okresie lepszej gry Łuczniczka zbliżyła się na trzy punkty, 7:10. Paweł Grc szalał na skrzydle 9:11. Kapitalnym atakiem popisał się Andrzej Wrona, 10:13. Potem straty zaczęli odrabiać gospodarze i dzięki skutecznemu obiciu Pawła Gryca wyszli na prowadzenie, 15:14. Jan Nowakowski zablokował Ananieva i o czas poprosił Jakub Bednaruk, 16:18. Gryc z lewego skrzydła, 18:19. Skuteczną kiwką popisał się Jurkiewicz, 20:21. Emocjonująca końcówka na korzyść przyjezdnych, 22:25.

Po zepsutej zagrywce Kwolka na tablicy widniał wynik, 2:3. ONICO zaczęła te set podobnie jak poprzedni odskakując rywalom od razu na kilka punktów, 2:5. Punktowy blok Jurkiewicza, 4:5. Dużo spokoju w grze bydgoszczan wprowadzał Metodi Ananiev, który znakomicie spisywał się w trudnych sytuacjach, 6:7. Kłopoty gospodarzy w przyjęciu zaowocowały stratą kilku punktów z rzędu. O czas przy stanie 7:11 poprosił trener Bednaruk. As serwisowy Rohnki, 11:12. Gdy przewaga gości wzrosła do czterech „oczek” o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami poprosił szkoleniowiec Łuczniczki, 11:15.W grze bydgoszczan dużo było niedokładności, co rywale skrzętnie wykorzystywali, 15:20. Pojedynczy blok Rohnki, 17:22. Szalacha ze środka, 18:23. ONICO bez najmniejszego problemu, różnicą siedmiu punktów, wygrała również w drugiej partii, 18:25.

Po dziesięciu minutach przerwy drużyny ponownie zameldowały się na boisku. Na początku trzeciej odsłony zawodnicy ONICO odskoczyli na dwa punkty, 3:5. Po ataku Batagima gospodarze wyszli jednopunktowe prowadzenie, 6:5. Pojedynczy blok Ananieva na Gjorgievie, 9:8. Po autowym ataku Gryca przewaga gości wynosiła już trzy punkty, 10:13. Przy stanie 10:14 o czas poprosił Jakub Bednaruk. Jednak rozmowa z zawodnikami w niczym nie pomogła, jego podopieczni stracili kolejne punkty, 11:17. Drużyna z Warszawy nie zwolniła tempa już do końca spotkania i pewnie wygrała trzecią partię, zapewniając sobie tym samym trzy punkty w pierwszym meczu sezonu 2017/2018 PlusLigi, 18:25.

Łuczniczka Bydgoszcz – ONICO Warszawa 0:3 (22:25,18:25, 18:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Metodi Ananiev, Edgardo Goas, Wojciech Jurkiewicz, Paweł Gryc, Michał Szalacha, Enrigue Batagim, Adam Kowalski (l) oraz Piotr Sieńko, Bartosz Filipiak, Jakub Rohnka, Kacper Bobrowski

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Nikola Gjorgiev, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Damian Wojtaszek (l) oraz Jakub Kowalczyk, Guillaume Samica