VERVA Warszawa ORLEN Paliwa pozostaje liderem PlusLigi. W meczu rozgrywanej awansem 24. kolejki stołeczni siatkarze poradzili sobie na Torwarze z Indykpolem AZS Olsztyn. Od trzeciego seta gospodarze musieli sobie radzić bez Bartosza Kwolka, który doznał kontuzji po pechowym zderzeniu z drugim sędzią.

Spotkanie na Torwarze od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. W obu pierwszych odsłonach podopieczni Andrei Anastasiego szybko odskakiwali rywalom na bezpieczną przewagę, spokojnie kontrolując później sytuację na parkiecie. Warszawianie przeważali zwłaszcza na siatce – zarówno w bloku, jak i w ataku, zaś przyjezdni nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry. Wicemistrzowie Polski pewnie wygrali zatem kolejno do 21 oraz 17 i wydawało się, że dzisiejsze starcie nie potrwa zbyt długo.

Zupełnie odwrotnie potoczyły się jednak losy trzeciej partii. Dla odmiany już od pierwszych piłek śmiało poczynali sobie Akademicy z Olsztyna, uzyskując trzypunktową przewagę. Po jednej z akcji ogromny pech dotknął Bartosza Kwolka. Przyjmujący VERVY przy próbie obrony piłki zderzył się z drugim arbitrem na tyle niefortunnie, że doszło do kontuzji, przez którą musiał opuścić boisko. Po tej sytuacji gra warszawian już zupełnie się posypała. Siatkarze Daniela Castellaniego nie spuszczali z tonu i tym razem to oni zdecydowanie byli górą, wygrywając 25:18.

Po przerwie mecz znów przyjął scenariusz z dwóch pierwszych odsłon. Po kilku minutach zaznaczyła się już wyraźna przewaga gospodarzy, której nie oddali już do końca seta. W końcówce stołeczni kompletnie zdominowali siatkarzy z Olsztyna i w efekcie na tablicy wyświetlił się taki sam wynik jak w poprzedniej partii – 25:18, lecz tym razem w drugą stronę. Statuetkę dla najlepszego gracza meczu otrzymał atakujący VERVY, Artur Udrys.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:18)

VERVA: Bartosz Kwolek (8), Antoine Brizard (3), Andrzej Wrona (11), Piotr Nowakowski (9), Kevin Tillie (16), Artur Udrys (13), Damian Wojtaszek (L) oraz Jakub Kowalczyk, Jan Król (1), Igor Grobelny (6), Dominik Jaglarski, Michał Kozłowski (1), Jan Kopyść (L)

Indykpol AZS: Robbert Andringa (15), Paweł Woicki (1), Mateusz Mika (11), Mateusz Poręba (6), Wojciech Żaliński (18), Seyed Mousavi (6), Michał Żurek (L) oraz Tomasz Kowalski

MVP: Artur Udrys