Jastrzębski Węgiel po zwycięstwach nad Zenitem Kazań (3:2) i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (3:2) musiał przełknąć gorycz porażki. Podopieczni Slobodana Kovaca w trzech setach przegrali na Torwarze z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa. Zdecydowanie najwięcej emocji było w drugiej partii meczu, zakończonej grą na przewagi (26:24). W pozostałych setach wyraźnie lepsi byli gospodarze, spośród których najbardziej zachwycił Piotr Nowakowski uhonorowany statuetką MVP. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył zaś reprezentujący Jastrzębski Węgiel Dawid Konarski (13 pkt).

VERVA Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Kwolek (12), Król (1), Brizard (6), Wrona (4), Nowakowski (11), Tillie (11), Wojtaszek (L) oraz Kowalczyk, Grobelny (9) i Jaglarski

Jastrzębski Węgiel: Konarski (13), Lyneel (6), Vigrass (9), Kampa (1), Gładyr (8), Fornal (12), Popiwczak (L) oraz Fromm i Bucki

MVP: Piotr Nowakowski (VERVA Warszawa Orlen Paliwa)