Kanada przerwała passę dwóch porażek, pokonując Bułgarię 3:1 w grupie C Ligi Światowej.

Glenn Hoag, trener Kanady:

To była przyjemna wygrana. Byliśmy nieco lepsi na zagrywce, podejmując trochę więcej ryzyka, co równocześnie spowodowało problemy z przyjęciem przeciwnika i zatrzymało ich atak. Gavin Schmitt nie grał dzisiaj i chyba będzie musiał odpocząć przez kilka tygodni. Teraz jedziemy na Kubę i będziemy walczyć z nimi. To drugi mecz Steve’a Marshalla na tej pozycji i on zrobił dynamiczną różnicę. To naprawdę wypaliło.

Frederic Winters, kapitan Kanady:

Myślę, że zagraliśmy całkiem dobrze. Kiedy gramy ze Stevem Marshallem, dawał on zespołowi inny wymiar gry. Lepiej przyjmowaliśmy, broniliśmy więcej piłek, a on grał naprawdę dobrze w ataku. Za każdym razem kiedy prosimy go, żeby grał, on robi to bardzo dobrze i z lewej strony i jako atakujący. Nasz zespół jest naprawdę w bardzo komfortowej sytuacji grając z nim i to dobrze, ponieważ Gavin nie może zagrać w każdym meczu. Max Burt nie grał wiele, ale kiedy wszedł, zaprezentował się dobrze. Jestem pewien, że nie jest ona jakoś super zadowolony ze swojej gry, ale trudno jest wejść na boisku i od razu zagrać dobrze, ale jemu się to udało i miło się to oglądało.

Plamen Konstantinov, trener Bułgarii:

To był zupełnie inny mecz niż ten poprzedni. Próbowaliśmy dzisiaj innych zawodników, oba zespoły tak zrobiły. Mogę powiedzieć, że nie jestem usatysfakcjonowany dzisiejszą grą. chciałem zobaczyć jakieś zmiany na boisku, więcej pasji. Ale zagraliśmy tak, jakby nam nie zależało, to mi się dzisiaj nie podobało. Musimy poważnie porozmawiać o tym. Najważniejszą rzeczą jest to, że musimy pokazać, że chcemy walczyć. Punkty mają mniejsze znaczenie. Nie jest ważne czy popełniamy błędy, czy przegrywamy, ale zawsze musimy grać z sercem.

Andrey Zhekov, kapitan Bułgarii:

Myślę, że poziom był niższy niż w poprzednim meczu. Oba zespoły były zmęczone po wczorajszym spotkaniu. Kanada też była zmęczona, ale zagrała lepiej niż my. Byli lepsi w przyjęciu i skuteczniejsi w ataku.