W swoim pierwszym meczu grupy D reprezentacja Polski pokonała reprezentację Argentyny 3:1. W każdym z setów walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. – Cieszymy się ze zwycięstwa, chociaż mogliśmy szybciej skończyć ten mecz. – przyznaje libero.

Udział w Final Six Ligi Światowej Polacy, jako gospodarze turnieju mają zapewniony. Głównym celem podczas tej fazy rozgrywek jest przygotowanie zawodników do imprezy docelowej, którą są Igrzyska Olimpijskie. – Cały czas ciężko trenujemy, ponieważ chcemy jak najlepiej zagrać w Rio. Bardzo cieszy nas ta dzisiejsza wygrana. Wiemy, że w kolejnych dwóch meczach o zwycięstwo będzie znacznie trudniej. – powiedział Paweł Zatorski.

Trzy pierwsze sety były rozegrane na przewagi. Dla reprezentantów Polski jest to dobry sprawdzian przed ważnymi meczami o stawkę. – Argentyna też nie jest słabą drużyną, mimo że są bez Conte to grają tutaj naprawdę dobrzy zawodnicy. Dobrze jest sprawdzić się z takimi drużynami. – dodaje zawodnik.

Kolejnym rywalem biało – czerwonych będą Rosjanami, którzy w piątek przegrali z Francuzami 0:3. – Mecz Rosji z Francją mógł potoczyć się w różne strony, ta szala się przechylała. Teraz musimy odpocząć i skupić się na kolejnym meczu. – zakończył libero.