W najbliższy poniedziałek 13 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu dojdzie do wyjątkowego starcia. Zmierzą się w nim siatkarze Cerrad Czarnych Radom z piłkarzami Radomiaka Radom. Ma to związek z charytatywną akcją na rzecz chorego radomianina. 

Obie drużyny zmierzą się w dyscyplinach, które uprawiają. Będziemy więc świadkami zarówno meczu siatkarskiego jak i piłkarskiego. Zaplanowano również mecz oldbojów. W trakcie imprezy odbędzie się licytacja koszulek obu klubów. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że całe widowisko poprowadzi doskonale znany wszystkim kibicom siatkówki Marek Magiera!

W obu klubach nie było najmniejszych wątpliwości, że ta impreza powinna się odbyć. Liczymy, że dobrzy ludzie przyjdą i zechcą wesprzeć szczytny cel. My zapewniamy, że emocji nie zabraknie – powiedział prezes Cerrad Czarnych Radom Mariusz Szyszko. – Nasze kluby łączy wieloletnia tradycja. Obie drużyny mają w większości tych samych kibiców. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli w takim meczu wystąpić – dodaje prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski.

Zawodnicy zarówno Czarnych jak i Radomiaka bardzo chętnie włączają się w tę akcję. Zapowiadają także zaciętą sportową rywalizację. Nie zabraknie także dużej dawki dobrego humoru – To bardzo fajna inicjatywa i szczytny cel. Zachęcamy kibiców do przybycia na trybuny – podkreślił kapitan Cerrad Czarnych Wojciech Żaliński. – Będzie na pewno świetna zabawa połączona ze szczytnym celem. Kibice na trybunach będą mogli fajnie spędzić czas, a przy tym wesprzeć szczytną akcję – dodaje bramkarz drużyny Radomiaka Piotr Banasiak.

Imprezę swoim patronatem objął Prezydent Radomia Radosław Witkowski – Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Radom to miasto pozytywnych, sportowych emocji. Cieszę się, że te emocje możemy wykorzystywać nie tylko do promocji naszego miasta, ale także do tego, by pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Bez względu na to jakimi wynikami zakończą się mecze z udziałem siatkarzy i piłkarzy, to zwycięzcą na pewno będzie Kamil Wurmański, dla którego będą zbierane pieniądze. 

Akcja pod hasłem „Siła w tradycji” rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp jest wolny, a podczas imprezy zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na długotrwałą rehabilitację wybudzonego ze śpiączki radomianina.

źródło: wksczarni.pl