Niecałe dwa tygodnie przed pierwszym meczem reprezentacji Francji na MŚ urazu doznał Earvin Ngapeth. Lider Francuzów ma problemy z mięśniami brzucha, a jego przerwa w treningach może potrwać nawet trzy tygodnie.

Podczas treningu w środę francuski przyjmujący poczuł dyskomfort w okolicy mięśni brzucha. Siatkarz niezwłocznie przeszedł badania medyczne, w tym rezonans magnetyczny, który wykazał uszkodzenie mięśni podłużnych. W skutek tego urazu francuski gracz będzie musiał przerwać treningi na dwa lub trzy tygodnie. Earvin Ngapeth cały czas będzie przebywał pod opieką francuskiego sztabu medycznego, a jego przerwa ma być na tyle aktywna, żeby nie miał problemów z powrotem do drużyny.

To nie pierwsze problemy zdrowotne we francuskiej ekipie przed startem MŚ. Kilka tygodni temu zgrupowanie opuścił Jonas Aguenier, który nabawił się urazu łąkotki, a wczoraj w czasie meczu kontrolnego z powodu problemów z plecami boisko opuścił Thibault Rossard. Trójkolorowi rozpoczną zmagania w MŚ w grupie B, gdzie ich przeciwnikami będą siatkarze z Chin, Brazylii, Egiptu, Holandii, Brazylii i Kanady. Podopieczni Laurenta Tillie w ramach przygotowań do nadchodzącego turnieju rozegrają jeszcze mecz sparingowy z Serbami.

inf.własna/ffvb.org