Podopieczni Nikoli Grbicia odnieśli drugie zwycięstwo w grupie H mistrzostw świata. Dziś naprzeciwko Serbów stanęli Argentyńczycy, którzy wczoraj sensacyjnie pokonali reprezentację Polski. Dziś Albicelestes nie mieli już tak dobrego dnia. Każdy set rozpoczynał się co prawda od wyrównanej gry, ale z czasem inicjatywę przejmowali pewni siebie Serbowie i rozstrzygali partię na swoją korzyść. Wyjątkiem była trzecia odsłona, w której to ekipa Juliana Alvareza (Julio Velasco po wczorajszym zachowaniu oglądał mecz z trybun) nadawali rytm grze i mieli już nawet sześciopunktową przewagę. W końcówce jednak zostali dogonieni przez serbską drużynę, która wygrała do 22, a w całym spotkaniu 3:0 i dzięki dzisiejszemu zwycięstwu jest bardzo blisko czołowej „szóstki” mundialu.

Serbia – Argentyna 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:

Serbia: Drazen Luburić (14), Marko Ivović (12), Uros Kovacević (8), Srećko Lisinac (8), Petar Krsmanović (5), Nikola Jovović (1), Neven Majstorović (L) oraz Marko Podrascanin (6), Milan Katic (1), Ivan Kostić

Argentyna: Cristian Poglajen (10), Lisandro Zanotti (9), Facundo Conte (7), Pablo Crer (6), Sebastian Sole (1), Luciano De Cecco (1), Alexis Gonzalez (L) oraz Agustin Loser (3), Bruno Lima (3), Martin Ramos (1), Maximiliano Cavanna, Ignacio Fernandez (L)

fot: FIVB