Siatkarze reprezentacji Australii zostają na mistrzostwach świata. Podopieczni Marka Lebedewa w swoim ostatnim grupowym meczu pokonali Tunezyjczyków. Na początku faworyzowanym Kangurom nie układało się jednak zbyt różowo, bo w premierowej odsłonie to ich rywale nadawali ton grze i niespodziewanie wygrali do 16. Wicemistrzowie Afryki nie potrafili pójść za ciosem, co wykorzystali Australijczycy, którzy z czasem całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem. L.A. Williams i spółka bardzo pewnie triumfowali w trzech kolejnych partiach i odnieśli swoje drugie zwycięstwo na mundialu. Taki dorobek zapewnia im czwarte miejsce w grupie C, a co za tym idzie, awans do drugiej rundy rozgrywek. Tunezyjczycy pozostają zaś na ostatniej pozycji i jutrzejsze starcie z USA będzie dla nich meczem o honor.

Australia – Tunezja 3:1 (16:25, 25:17, 25:19, 25:16) 

Składy zespołów:

Australia: Lincoln Alexander Williams (25), Beau Graham (13), Paul Sandrson (8), Nehemiah Mote (8), Harrison Peacock (2), Max Staples (2), Luke Perry (L) oraz Luke Smith (13), Travis Passier (1), Trent O’dea (1), Thomas Hodges (L)

Tunezja: Mohamed Ali Ben Othmen Miladi (13), Ali Bongui (13), Ahmed Kadhi (7), Nabil Miladi (5), Amen Allah Hmissi (5), Khaled Ben Slimene (3), Anouer Taouerghi (L) oraz Elyes Karamosli (1), Hamza Nagga (1), Marouane M’rabet, Mohamed Ridene (L)

fot: FIVB