W dniu dzisiejszym, o godz. 10:00, odbyła się w Katowicach konferencja prasowa dotycząca wydarzenia, które przygotowała Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki przy współpracy z miastem Katowice oraz przy udziale Polskiego Związku Piłki Siatkowej – MECZ POLSKA – RESZTA ŚWIATA, czyli mecz Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki z Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki – wraz z wydarzeniami towarzyszącymi – w tym meczem GKS Katowice vs Calzedonia Verona.

– Żyjemy jeszcze rokiem 2014 i zwycięstwem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata na parkiecie katowickiego Spodka. Teraz czeka nas kolejne wydarzenie siatkarskie i podobne emocje. Miasto od dawna stawiało na trzy sztandarowe dyscypliny: piłkę nożną, hokej i siatkówkę. Katowice od lat są jedną ze stolic światowej siatkówki, a arena „Spodka” – zarówno wśród kibiców, jak i zawodników – dawno zyskała miano legendarnej. Dlatego jest godnym miejscem dla meczu siatkarskich gwiazd – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

– To impreza bez precedensu w skali światowej siatkówki. Nigdy na jednym parkiecie nie zgromadzono takich zawodników. Wydarzenie musiało się odbyć w Katowicach, w miejscu, gdzie polska siatkówka święciła największe triumfy – mówił na konferencji prasowej Sławomir Jachimowski – wiceprezes Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki.

 – Miejsce wydarzenia nie jest przypadkowe, Katowice wpisują się w najważniejsze wydarzenia siatkarskie. Mam nadzieję, że mecz 11 września dostarczy niesamowitych wrażeń. To wydarzenie z dużym rozmachem – przekonywał Paweł Wachowiak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, prezes Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki.

To połączenie widowiska sportowego z występami artystycznymi na najwyższym światowym poziomie odbędzie się w Katowickim Spodku 11 września, a składy drużyn stanowić będą światowe siatkarskie legendy odnoszące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, m.in. Gilberto de Godoy Fihlio „Giba”, Nalbert, Andrea Giani, Andrea Gardini, Karch Kiraly, Andrea Anastasi, Nicola Grbic, Vladimir Grbic, Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Łukasz Kadziewicz, Krzysztof Ignaczak, Sergey Tietiuchin, Dmitry Muserskiy, Wilfredo Leon, Ngapeth, Samuele Papi, Kathia Gamowa, Małgorzata Glinka, Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Marcin Możdżonek i inni.

Mecz Gwiazd w Katowicach jest jednocześnie oficjalnym pożegnaniem z reprezentacją Polski najbardziej utytułowanego polskiego siatkarza Pawła Zagumnego. – Wszystko, co najlepsze w mojej karierze zaczęło się i kończy w Spodku. Mecz będzie niebywałą gratką dla wszystkich kibiców. Do Spodka przyjadą mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy. Nie zapominajmy też o meczu GKS z Calzedonią Verona – zachęcał siatkarz.

Mecz Gwiazd poprzedzi inne, niezwykle interesujące widowisko sportowe – mecz drużyn: GKS Katowice vs Calzedonia Verona. Zawodnicy Drużyn Gwiazd w wyznaczonych miejscach w hali będą rozdawali autografy, będzie też okazja, by zrobić zdjęcia (zawodnicy będą mieli przygotowane zabudowane stoiska do spotkań z kibicami).

Dodatkowymi atrakcjami będą występy solistów Teatru Bolszoj oraz Marka Torzewskiego. Siatkarze odwiedzą też dzieci w domu dziecka i szpitalu.

Bilety: www.abilet.pl

źródło: alejagwiazd.eu