Turniej CEV EUROVOLLEY trwa w najlepsze. Dzisiaj kibice, zgromadzeni w hali TAURON Arena w Krakowie, w pierwszym meczu grupy A mogli zobaczyć ciekawe widowisko, jakie stworzyły reprezentacje Serbii i Portugalii.

Mecz nr 1 piątego dnia rywalizacji w Krakowie

W pierwszym poniedziałkowym meczu reprezentacja Serbii podejmowała drużynę Portugalii w ramach CEV EUROVOLLEY 2021. Set od początku do końca przebiegał pod dyktando podopiecznych Slobodana Kovaca, którzy górowali w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Odrzucili rywali od siatki mocnym serwisem i wykorzystywali nadarzające się kontry. Druga partia to zdecydowanie lepsza gra Portugalii, ale od stanu 12:15 Serbowie wrzucili piąty bieg i zaczęli budować coraz większą przewagę. Przy stanie 14:18 o czas poprosił szkoleniowiec Hugo Silva. Na nic to się jednak zdało, bowiem jego siatkarze nie zdołali dogonić rywali i przegrali tę odsłonę różnicą czterech punktów.  Wydawało się, że Serbia pewnie zmierzała po zwycięstwo w trzech setach. Jednak podrażnieni Portugalczycy nie chcieli tanio skóry sprzedać i na początku kolejnej partii uzyskali przewagę czterech „oczek”. Zdenerwowany Kovac, widząc, że gra nie układa się jego drużynie, przy stanie 12:8 poprosił o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami. Przekazane wskazówki przyniosły oczekiwane rezultaty, ponieważ Serbowie odrobili trzy punkty straty a potem doprowadzili do remisu. Przy stanie 18:18 o drugą przerwę poprosił trener Portugalii. Jego zawodnicy wrócili na właściwe tory i urwali tego seta Serbii. W kolejnej partii Serbowie od razu ruszyli do budowania przewagi i od początku do końca kontrolowali przebieg gry, by wygrać mecz w czterech setach.

godz. 17.30 Portugalia – Serbia 1:3 (15:25, 21:25, 25:22, 17:25)

Portugalia: Sinfronio Miguel, Marques Andre, Da Silva Violas Tiago, Martins Lourenco, Andrade Jose, Lucas Gaspar Hugo, Casas Ivo (l)

Serbia: Krsmanović Petar, Ivović Marko, Jovović Nikola, Peric Pavle, Luburic Drazen, Lisinac Srecko, Majstorovic Neven, (l)

Mecz nr 2 piątego dnia rywalizacji w Krakowie

Reprezentacja Polski w dobrym stylu pokonała drużynę Belgii. Biało-czerwoni zagrali na luzie, czerpali dużą energię od publiczności. Widać było, że w końcu cieszą się własną grą a każda kolejna akcja napędza ich do dalszej gry. We wtorek mają przerwę od grania, a ostatniego dnia zmagań w Krakowie zmierzą się z Ukrainą.

Więcej informacji tutaj: ME 2021 [M]: Polacy rozgromili Belgów | Siatkówka w obiektywie (s-w-o.pl)

godz. 20.30 Polska – Belgia 3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

Polska: Nowakowski Piotr, Kaczmarek Łukasz, Leon Wilfredo, Łomacz Grzegorz, Kubiak Michał, Bieniek Michał, Wojtaszek Damian (l) oraz Zatorski Paweł (l), Fornal Tomasz, Kurek Bartosz

Belgia: Tuerlinckx Hendrik, Deroo Sam, D’Hulst Stijn, Van De Velde Arno, D’Heer Wout, Desmet Mathijs, Ribbens Jelle (l)