W dzisiejszym meczu grupy A reprezentacja Polski rozgromiła Belgów. Podopieczni Vitala Heynena świetnie spisywali się w zagrywce i bloku. Jutro Biało-czerwoni mają dzień przerwy, który mogą przeznaczyć na regenerację i odpoczynek. 

Vital Heynen po raz kolejny zaskoczył, wystawiając zupełnie inną szóstkę, niż te, które miały okazję zagrać z Portugalią, Serbią czy Grecją. Polacy od samego początku meczu próbowali narzucić swój rytm gry, ryzykowali w zagrywce, co poskutkowało punktowym blokiem i efektownymi atakami. Przy wyniku 12:8 o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami poprosił szkoleniowiec Munoz Benitez. Na nic to się jednak zdało, bowiem w polu zagrywki ze swoim atomowym serwisem zameldował się Wilfredo Leon, 14:9. Dalsza część tego seta to znaczna przewaga Biało-czerwonych, którzy dobrze czytali grę, dzięki czemu stwarzali sobie szanse na wyprowadzenie kontr, 19:12. Drugą piłkę setową wykorzystał Piotr Nowakowski, 25:18.

Początek drugiej partii to wyrównana walka punkt za punkt, 8:8. Jednak z każdą piłką nasi przeciwnicy poczynali sobie coraz śmielej i w pewnym momencie odskoczyli na dwa „oczka”. W końcu jednak po długiej przerwie Biało-czerwonym udało się zablokować rywali i doprowadzić do remisu, 18:18. Zaniepokojony przebiegiem tej partii szkoleniowiec Belgów poprosił o drugi czas w tym secie. Polscy kibice, zgromadzeni w hali TAURON Arena w Krakowie, robili co mogli, by rozkojarzyć belgijską drużynę i wlać wiarę w serca Polaków, że ten set można jeszcze wygrać. Ofiarna gra w obronie w końcówce pozwoliła Biało-czerwonym zwyciężyć również w drugiej  partii, mimo tego, że cały czas gonili wynik.

Trzeci set rozpoczął się podobnie do drugiego, drużyny prezentowały wyrównany poziom, grając punkt za punkt, 10:10. Potem w polu serwisowym pojawił się Łukasz Kaczmarek, który sprawił sporo problemów w przyjęciu rywali, dlatego też Munoz Benitez poprosił o czas, 14:12. W tym momencie Polacy brylowali w bloku, a popularny „Zwierzu” robił co chciał na zagrywce, 18:13. Ten set to po prostu pokaz w bloku reprezentacji Polski. Siatkarze stworzyli ścianę nie do przejścia. Piłkę meczową wykorzystał Tomasz Fornal.

godz. 20.30 Polska – Belgia 3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

Składy zespołów:

Polska: Nowakowski Piotr, Kaczmarek Łukasz, Leon Wilfredo, Łomacz Grzegorz, Kubiak Michał, Bieniek Michał, Wojtaszek Damian (l) oraz Zatorski Paweł (l), Fornal Tomasz, Kurek Bartosz

Belgia: Tuerlinckx Hendrik, Deroo Sam, D’Hulst Stijn, Van De Velde Arno, D’Heer Wout, Desmet Mathijs, Ribbens Jelle (l)

inf.własna/fot. CEV