Zgodnie z planem Polaków udało się rozegrać kolejne spotkanie na Mistrzostwach Europy. Drużyna prowadzona przez Vitala Heynena pokonała w 3 setach gospodarzy, reprezentację Holandii.

Pierwszego seta rozpoczęliśmy od dwóch skutecznych bloków Muzaja, Leon posłał asa serwisowego i prowadziliśmy już czterema oczkami.  Abdel Aziz również zapisał na swoim koncie asa
i Holendrzy zbliżyli się wynikiem do 11:13. Kolejną zagrywkę jednak zepsuł, a Polacy trzymali dystans punktowy do końca seta.

Druga partia była bardziej wyrównana, ale seria błędów po stronie rywali w ataku i przyjęciu pozwalała nam na utrzymanie prowadzenia 1 -2 punktami. W końcówce udało się Polakom odskoczyć na 4 oczka, a trener Piazza poprosił o czas. Seta zakończył na naszą korzyść Marcin Komenda.

Na początku trzeciej odsłony Holendrzy zagrali lepiej, niż w poprzednich dwóch partiach i prowadzili już 9:6, co zmusiło trenera Heynena do wzięcia czasu. W ataku skuteczniej grał Abdel-Aziz. W połowie seta udało się odzyskać Polakom przewagę. Dwoma skutecznymi blokami popisali się nasi reprezentanci i na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć już 12:15. Dalsza część partii to już koncertowa gra Polaków w ataku i przycięciu. Skutecznym blokiem zakończyliśmy spotkanie i zapisaliśmy na swoim koncie kolejne 3 ważne punkty.

Holandia – Polska 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)

Holandia: VAN GARDEREN Maarten (8), TER HORST Thijs (5), PLAK Fabian (3), ABDEL-AZIZ Nimir (19), VAN SOLKEMA Gijs (1), PARKINSON Michael (3), ANDRINGA Robbert (L) oraz KEEMINK Wessel (1), VAN DER ENT Luuc, DRONKERS Just (L), JORNA Gijs (1), HOOGENDOORN Sjoerd

Polska: NOWAKOWSKI Piotr (7), MUZAJ Maciej (7), LEON VENERO Wilfredo (12), DRZYZGA Fabian (1), KUBIAK Michał (8), BIENIEK Mateusz (10), ZATORSKI Paweł (L) oraz KONARSKI Dawid, KOMENDA Marcin (1), WOJTASZEK Damian (L)

źródło: inf. własna, foto. CEV