Polacy nie zbaczają ze zwycięskiej ścieżki. W dzisiejszym meczu bez straty seta uporali się z Niemcami i to nasza drużyna zapewniła sobie awans do półfinału Mistrzostw Europy.

Stawkę dzisiejszego meczu widać było już od pierwszych akcji. Obie drużyny dość nerwowo weszły w to starcie. Początkowa faza pierwszej partii była dość wyrównana, jednak już w okolicach dziesiątego punktu rozpoczęliśmy budować swoją przewagę. Skutecznie odsuwaliśmy rywali od siatki swoją zagrywką. Dobrze funkcjonował również nasz blok, który niejednokrotnie zatrzymał Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi nie zamierzali jednak tak łatwo się poddać. W kolejnych setach byliśmy świadkami sporej ilości mocnych ataków po obu stronach siatki jak również ryzykownych zagrywek. Dzięki temu nasza przewaga nie była już taka wyraźna. Starania Niemców do przedłużenia rywalizacji opłaciła się. Trzeci set okazał się najbardziej zacięty. Nasze ataki nie były już takie skuteczne, co wykorzystywali zawodnicy po drugiej stronie siatki. Na szczęście decydujące piłki padły naszym łupem i to Polacy meldują się w półfinale.

Polska – Niemcy 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

Składy drużyn:

Polska: Piotr Nowakowski (3), Maciej Muzaj (7), Wilfredo Leon Venero (18), Fabian Drzyzga (3), Michał Kubiak (9), Paweł Zatorski (L), Mateusz Bieniek (4) oraz Dawid Konarski, Marcin Komenda, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek (L)

Niemcy: Christian Fromm (2), Tobias Krick (4), Ruben Schott (6), Marcus Böhme (1), György Grozer (18), Julian Zenger (L), Lukas Immanuel Kampa oraz Moritz Reichert (8), Denys Viktorovic Kaliberda, Anton Brehme (1), Simon Hirsch, Moritz Karlitzek, Jan Zimmermann

źródło: CEV, fot. KGPhoto