Przed naszą Drużyną ostatni mecz na Mistrzostwach Europy. Już dziś powalczymy o brązowe medale europejskiego czempionatu.

Wczorajszy, półfinałowy bój z Turczynkami nie ułożył się po myśli Biało-czerwonych. Polki za wyjątkiem trzeciej partii nie zdołały przeciwstawić się swoimi rywalkom. Nie udało nam się przedostać do wielkiego finału i dać sobie szansy walki o złoto. To jednak jeszcze nie koniec medalowych szans naszej Drużyny. Pozostaje nam walka o brąz.
Przed naszymi zawodniczkami bardzo trudne zadanie. Dziś po przeciwnej stronie siatki staną bowiem wicemistrzynie świata – Włoszki. Mieliśmy już okazję stoczyć z nimi niezwykle emocjonujące starcie w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Wówczas po niesamowitym boju lepsze okazały się Biało-czerwone. Bardzo byśmy chcieli by naszym zawodniczkom udało się powtarzać sukces i po raz kolejny zatrzymać nad naszymi dzisiejszymi rywalkami. Bez wątpienia dziś czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie. Stawką meczu jest bowiem medal europejskiego czempionatu. Obie drużyny są podrażnione wczorajszymi porażkami. Włoszki po czterosetowym boju uległy Serbkom, my natomiast w takim samym stosunku – Turczynkom. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Bez wątpienia dużą rolę odegra dzisiaj fakt, czy Polki szybko pozbierają się po wczorajszym meczu. Mamy jeszcze wiele do ugrania i w dużej mierze od naszych siatkarek zależy, czy postawią wszystko na jedną kartę i postarają się po raz kolejny pokonać swoje rywalki. Trzeba będzie zagrać zdecydowanie lepiej niż to miało miejsce we wcześniejszym meczu. Musimy grać skuteczniej, a przede wszystkim popełniać zdecydować mniej błędów. Tylko wtedy będziemy mieli szansę na pokonanie reprezentacji Włoch.
Po raz kolejny trzymajmy bardzo mocno kciuki za Biało-czerwone. Mają bowiem szansę by po dziesięciu latach ponownie stanąć na podium Mistrzostw Europy.

oprac. własne, fot. Katarzyna Kozłowska