Turcja, Polska, Węgry oraz Słowacja to kraje, w których rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Europy Kobiet w piłce siatkowej. Piątkowe mecze w Grupie D nie dostarczyły kibicom zbyt wielu emocji. Wszystkie spotkania zakończyły się bowiem w trzech setach.

Pojedynek Szwajcarek z Niemkami trwał niewiele ponad godzinę. Podopieczne Felixa Koslowskiego kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie wygrały bez starty seta. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Louisa Lippmann z dorobkiem siedemnastu punktów.

Szwajcaria – Niemcy 0:3 ( 16:25, 18:25, 21:25)

Starcie z reprezentacją Białorusi Rosjanki zamknęły w niespełna półtorej godziny. Tylko pierwsza partia, o której losach rozstrzygnęła gra na przewagi, mogła dostarczyć zgromadzonym na trybunach sympatykom siatkówki większe emocje. Najlepsza na boisku Nataliya Goncharova zdobyła siedemnaście punktów.

Białoruś – Rosja 0:3 (24:26, 16:25, 22:25)

Najciekawszym meczem pierwszego dnia zmagań w Grupie D był pojedynek Słowacji z Hiszpanią. Pierwsze dwa sety gospodynie wygrały po niezwykle zaciętych końcówkach. Zawodniczkom z Półwyspu Iberyjskiego nie pomogła dobra gra Any Escamilli, która zanotowała na swoim koncie osiemnaście “oczek”. W trzeciej partii Słowaczki, niesione dopingiem swoich kibiców, przypieczętowały zwycięstwo.

Słowacja – Hiszpania 3:0 (26:24, 29:27, 25:18)

źródło/fot: CEV