Za nami kolejny, emocjonujący dzień na Mistrzostwach Europy kobiet. W Bratysławie reprezentacja Niemiec walczyła o pierwsze miejsce w grupie z gospodarzami turnieju a wcześniej rozegrał się niesamowity tie-break między Hiszpanią a Szwajcarią. Poniżej podsumowanie dnia w grupie D.

Pierwszy pojedynek tego dnia rozpoczęła drużyna z Hiszpanii która miała okazję zagrać ze Szwajcarią. Początek meczu był wyrównany (3:3), pomimo przewagi którą zdobyła drużyna ze Szwajcarii (4:7), Hiszpankom szybko udało się ją zbić i walka toczyła się o każdy punkt (10:10). Szwajcarki zyskały trzy punkty w połowie seta (14:17), które później pozwoliły im wygrać pierwszą partię.

Drugi set zaczał się pozytywnie dla reprezentacji Hiszpanii. Tym razem to one od samego początku chciały kontrolować przebieg gry (6:3). Po pierwszej przerwie technicznej role się odwróciły i to reprezentacja Szwajcarii znowu wyszła na prowadzenie. Dzięki niesamowitej zagrywce, Szwajcarkom udało zdobyć się aż cztery punkty w serii (12:16), a w szczytowym momencie prowadziły aż pięcioma punktami (15:20). Ta przewaga pozwoliła zakończyć drugiego seta na ich korzyść.

Trzecia część meczu zaczęła się równie wyrównanie co pierwsza (5:5). Obie drużyny na zmianę budowały kilkupunktową przewagę, jednak szybko przeciwniczki ją nadrabiały i drużyny doprowadzały do remisu (15:15). Końcówka była zdecydowanie walką o każdy punkt (20:20). Żadna z drużyn nie dawała za wygraną a Hiszpania chciała przedłużyć swoje szanse na grę w tym spotkaniu (23:23) i ostatecznie to się udało. Reprezentacja Hiszpanii wygrała trzeciego seta i dalej grała w meczu.

Czwarta partia, podobnie jak druga, była lepsza dla Hiszpanek. To one od samego początku prowadziły 7:2. Ta kilkupunktowa przewaga utrzymywała się przez cały czas. Szwajcaria najbliżej w tym secie była przy wyniku 20:19, mimo tego, reprezentacji Hiszpanii udało się zwyciężyć w tej partii i doprowadzić do tie-breaka.

Piąty set był również korzystny dla Hiszpanek. To one kontrolowały grę (6:1) i dzięki dobrym atakom oraz zagrywce zwyciężyły tę parię, jak i cały mecz.

Hiszpania – Szwajcaria 3:2 (22:25, 21:25, 26:24, 25:22, 15:13)

Skład Hiszpanii: Berbel Aina (1), Corral Bouza Maria Jose (2), Rivero Jessica (4), Sanchez Alba (L), De Blas Alicia (6), Elizaga Sofia (7), Castellano Lucreica (10), Caro Gracia Mabel (11), Gonzalez Helia (13), Priante Frances Ariadna (14), Segura Maria (16), Escamilla Ana (17), Llabres Patricia (L), Montoro Raquel (20)

Skład Szwajcarii: Lengweiler Julie (1), Zaugg Livia (3), Schottroff Gabi (4), Deprati Thays (L), Matter Madlaina (6), Pierret Meline (7), Storck Maja (8), Brunner Sabrina (9), Sulser Samira (10), Troesch Sara (11), Staffelbach Xenia (13), Kuenzler Laura (14), Wassner Olivia (20), Engel Mathilde (L)

Kolejnym meczem tego dnia było spotkanie reprezentacji Niemiec i Słowacji. Pierwszy set to Niemki rozpoczęły od bardzo wysokiego prowadzenia (6:1). Słowaczki jednak nie poddawały się tak łatwo i doprowadziły do remisu (12:12). Później drużyna gospodarzy miała przestój i Niemki bardzo dobrze to wykorzystały budując przewagę (19:14), która później zagwarantowała im wygraną.

W drugiej partii to Słowaczki pokazały lepszą stronę i budowały wynik na swoją korzyść (1:4). Reprezentacja Niemiec doprowadziła do remisu (7:7). Od pierwszej przerwy technicznej walka była o każdy punkt. Obie drużyny pokazały waleczność (16:16) a set zakończył się po emocjonującej walce na korzyść reprezentacji Słowacji z wynikiem 26:28.

Trzeci set był wyrównany do przerwy technicznej (7:7) jednak po niej, Słowaczki stanęły w miejscu i pozwoliły Niemkom realizować swój plan gry (17:11). Set zakończył się z siedmiopunktową przewagą dla reprezentacji Niemiec.

Czwarta partia miała również niesamowity początek. Obie drużyny walczyły o każdy punkt i ewentualne przedłużenie gry (7:7). Jednak Niemki przy kapitalnej zagrywce zdobyły czteropunktową przewagę (15:11), która później zaowocowała i pozwoliła im wygrać cały pojedynek 3:1 oraz zająć pierwsze miejsce w grupie D.

Niemcy – Słowacja 3:1 (25:22, 26:28, 25:18, 25:21)

Skład Niemiec: Kastner Pia (2), Hanke Denise (3), Poll Jana Franziska (5), Geerties Jennifer (6), Drewniok Kimberly (8), Alsmeier Lina (9), Stigrot Lena (10), Lippmann Louisa (11), Schoelzel Marie (14), Bock Linda (L), Pogany Anna (L), Vanjak Ivana (19), Weitzel Camilla (21), Grunding Lisa (22)

Skład Słowacji: Kosekova Barbora (2), Hudecova Romana (3), Hroncekova Veronika (4), Palgutova Karin (6), Spankova Michaela (L), Kijakova Miroslava (7), Pencova Jaroslava (9), Herelova Nina (10), Radosova Nikola (12), Oveckova Lenka (13), Szaboova Sandra (14), Fricova Karolina (15), Jancova Skarleta (L), Kostelanska Maria (22)

źródło: oprac.własne/cev.eu