Siódmy dzień na Mistrzostwach Europy za nami. W Bratysławie reprezentacja Słowacji zmierzyła się z Rosją a drużyna ze Szwajcarii zdobyła pierwsze trzy punkty na Mistrzostwach wygrywając 3:1 z Białorusią. Poniżej podsumowanie dnia.

Pierwszy mecz rozpoczął się bardzo pozytywnie dla Rosjanek (1:10). Przewaga rosła z każdą chwilą. Słowacja nie przeciwstawiła się drużynie z Rosji (9:18). Podopieczne Vadima Pankova realizowały plan gry i zwyciężyły pierwszego seta.

Druga partia była bardzo podobna do pierwszej a nawet korzystniejsza dla Rosjanek. Co ciekawe, mimo tylko dziewięciu punktów ze strony gospodarzy, to właśnie ta partia trwała najdłużej bo aż 23 minuty. Pogrom rozpoczął  się po zdobyciu ośmiu punktów dla Słowaczek, wtedy te „zniknęły” z boiska i pozwoliły działać Rosjankom, które wygrały tą partię.

Trzecia część była formalnością, od początku Rosjanki pokazywały swoją wyższość i lepsze zorganizowanie gry (2:9). Przewaga którą budowały dzięki dobrej zagrywce i atakom pozwoliła im na wygranie meczu 0:3.

Słowacja – Rosja 0:3 (14:25, 9:25, 12:25)

Skład Słowacji: Kosekova Barbora (2), Hudecova Romana (3), Hroncekova Veronika (4), Palgutova Karin (6), Spankova Michaela (L), Kijakova Miroslava (7), Pencova Jaroslava (9), Herelova Nina (10), Radosova Nikola (12), Oveckova Lenka (13), Szaboova Sandra (14), Fricova Karolina (15), Jancova Skarleta (L), Kostelanska Maria (22)

Skład Rosji: Lazarenko Angelina (1), Efimova Ekaterina (3), Chikrizova Daria (L), Koroleva Irina (6), Romanova Tatiana (7), Goncharova Nataliya (8), Galkina Alla (L), Kurilo Margarita (11), Startseva Evgeniya (13), Fetisova Irina (14), Voronkova Irina (16), Parubets Kseniia (18), Khaletskaia Mariia (19), Lazareva Anna (26)

Drugi mecz, między Szwajcarią a Białorusią był bardzo wyrównany na początku (11:11). Każdy punkt był istotny aż do momentu kiedy to Białoruś zdobyła pięć punktów przewagi (16:21) która później poprowadziła ich do zwycięstwa.

Kolejny set to drużyna ze Szwajcarii rozpoczęła od wysokiego prowadzenia (7:2). Z czasem, ta przewaga się utrzymywała, Białorusinki nie mogły dorównać przeciwniczkom (17:11). Niesamowita zagrywka ze strony Szwajcarii oraz atak poprowadził ich do zwycięstwa i remisu w tym meczu.

Trzecia partia również zaczęła się z korzyścią dla Szwajcarii (4:1), jednak Białoruś szybko wyrównała wynik (7:7) i to ona zaczęła prowadzić w tym meczu (15:17). Szwajcaria nie poddawała się tak łatwo i wyrównała wynik w ostatniej części seta (20:20). Mecz dalej toczył się punkt za punkt, żadna reprezentacja się nie poddawała ale ostatecznie to reprezentacja Szwajcarii przechyliła szalę na swoją korzyść i wygrała.

W czwartym secie to Białoruś wyszła na prowadzenie (1:5) ale szybko Szwajcarki dogoniły przeciwniczki i wyrównały wynik (6:6). Od stanu 16:15 mecz był korzystny dla reprezentacji Szwajcarii, to one prowadziły grę i dzięki temu udało im się wygrać cały mecz 3:1.

Szwajcaria – Białoruś 3:1 (19:25, 25:18, 29:27, 25:21)

Skład Szwajcarii: Lengweiler Julie (1), Zaugg Livia (3), Schottroff Gabi (4), Deprati Thays (L), Matter Madlaina (6), Pierret Meline (7), Storck Maja (8), Brunner Sabrina (9), Sulser Samira (10), Troesch Sara (11), Staffelbach Xenia (13), Kuenzler Laura (14), Wassner Olivia (20), Engel Mathilde (L)

Skład Białorusi: Kastsiuchyk Vera (1), Stoliar Nadzeya (3), Kalinouskaya Hanna (4), Klimovich Vera (5), Harelik Anastasiya (6), Fedarynchyk Alena (L), Sakolchyk Katsiaryna (8), Ilyuta Alina (9), Pauliukouskaya Volha (L), Klimets Hanna (11), Kananovich Anastasiya (14), Markevich Tatsiana (15), Shash Anastasiya (17), Miniuk Yuliya (18)