Za nami kolejny dzień na Mistrzostwach Europy kobiet. W Bratysławie miały okazję zmierzyć się kolejne drużyny. Hiszpania pokonała Białoruś ze stratą jednego seta, a Rosja zdeklasowała Szwajcarię w trzeciej partii. Poniżej podsumowanie obu pojedynków.

Pierwszy pojedynek tego dnia między Hiszpanią a Białorusią rozpoczał się bardzo wyrównanie, obie drużyny popisywały się w ataku. Najlepiej punktującą zawodniczką została wybrana atakująca reprezentacji Hiszpanii – Ana Escamilla. Kilkupunktowa przewaga zdobyta przez Hiszpanki pozwoliła im na zwycięstwo w pierwszym secie.

Druga partia była bardzo podobna do pierwszej. Obie drużyny miały bardzo wyrównany początek (11:11). Sytuacja się powtórzyła, po drugiej przerwie techicznej, reprezentacja Hiszpanii wyrobiła sobie trzypunktową przewagę (20:17), która później pozwoliła im wygrać tą partię.

Kolejny set był zdecydowanie na korzyść Białorusi (1:5). Przez całą partię to drużyna z Hiszpanii musiała gonić przeciwniczki. Białorusinki pozwoliły zdobyć przeciwniczkom tylko 15 punktów i wygrały swojego pierwszego seta w tym meczu.

Czwarty, jak się okazało ostatni set, był pod kontrolą Hiszpanek (3:0). Przewaga którą zbudowała reprezentacja Hiszpanii od samego początku, okazała się trudna do zbicia dla ich rywalek (11:5). Zdecydowany atak i dobra zagrywka pozwoliły na zwycięstwo drużynie z Hiszpanii.

Hiszpania – Białoruś 3:1 (25:22, 25:22, 15:25, 25:17)

Skład Hiszpanii: Berbel Aina (1), Corral Bouza Maria Jose (2), Rivero Jessica (4), Sanchez Alba (L), De Blas Alicia (6), Elizaga Sofia (7), Castellano Lucreica (10), Caro Gracia Mabel (11), Gonzalez Helia (13), Priante Frances Ariadna (14), Segura Maria (16), Escamilla Ana (17), Llabres Patricia (L), Montoro Raquel (20)

Skład Białorusi: Kastsiuchyk Vera (1), Stoliar Nadzeya (3), Kalinouskaya Hanna (4), Klimovich Vera (5), Harelik Anastasiya (6), Fedarynchyk Alena (L), Sakolchyk Katsiaryna (8), Ilyuta Alina (9), Pauliukouskaya Volha (L), Klimets Hanna (11), Kananovich Anastasiya (14), Markevich Tatsiana (15), Shash Anastasiya (17), Miniuk Yuliya (18)

Kolejny mecz zaczął się równie wyrównanie. Niesamowita walka z obu stron (12:12) zapowiedziała niesamowitą walkę między drużynami w tym secie. Końcówka sprzyjała Szwajcarii. Drużyna wygrywała 18:22, jednak blok wśród przeciwniczek zrobił diametralną różnicę i to Rosja zwyciężyła pierwszą partię.

Drugi set zaczął się z korzyścią dla Szwajcarek (4:7), mimo tej kilkupunktowej przewagi, Rosjanki, szybko wyrównały wynik i same zyskały przewagę nad rywalkami (17:13). Dzięki dobrej organizacji gry ze strony reprezentacji Rosji, set zakończył się z korzyścią dla nich.

Trzecia partia od początku była prowadzona przez Rosjanki. Zawodniczki od razu wyszły na prowadzenie i cały czas kontrolowały spotkanie (12:2). Pogrom trwał, reprezentacja Szwajcarii w trzecim secie straciła wole walki i dała się ograć przeciwniczkom. Reprezentacja Rosji pozwoliła zdobyć 9 punktów Szwajcarii i tak zakończyła pojedynek.

Rosja – Szwajcaria 3:0 (28:26, 25:19, 25:9)

Skład Rosji: Lazarenko Angelina (1), Efimova Ekaterina (3), Chikrizova Daria (L), Koroleva Irina (6), Romanova Tatiana (7), Goncharova Nataliya (8), Galkina Alla (L), Kurilo Margarita (11), Startseva Evgeniya (13), Fetisova Irina (14), Voronkova Irina (16), Parubets Kseniia (18), Khaletskaia Mariia (19), Lazareva Anna (26)

Skład Szwajcarii: Lengweiler Julie (1), Zaugg Livia (3), Schottroff Gabi (4), Deprati Thays (L), Matter Madlaina (6), Pierret Meline (7), Storck Maja (8), Brunner Sabrina (9), Sulser Samira (10), Troesch Sara (11), Staffelbach Xenia (13), Kuenzler Laura (14), Wassner Olivia (20), Engel Mathilde (L)

źródło: oprac.własne/ cev.eu