W piątym dniu trwających właśnie Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet w Łodzi rozegrane zostały dwa pojedynki, pomiędzy ekipą Portugalii i Belgii oraz Włochami i Słowenią. W dalszym ciągu na pierwszym miejscu w tabeli grupy B z kompletem punktów znajduje się reprezentacja Italii. Na drugim miejscu plasują się Polki, które mają o jeden rozegrany mecz mniej.

Pierwszy mecz piątego dnia zmagań Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet trwał 95 minut. Podopieczne Jose Francisco Santosa tylko w jednym secie zdołały zagrozić rywalkom, wygrywając partię na przewagi. W całym spotkaniu ogromną przewagę miały Belgijki. Najwięcej punktów zdobyła Britt Herbots (25), a o dziesięć mniej zanotowała na swoim koncie Celine Van Gestel.

Drugie spotkanie, rozgrywane w Atlas Arenie w Łodzi, zakończyło się trzysetowym zwycięstwem ekipy z Włoch. Chociaż w tym miejscu należy wspomnieć o dobrej postawie reprezentacji Słowenii, która była o krok od wygrania pierwszej odsłony. Potem jednak podopieczne Davide Mazzanti włączyły wyższy bieg i w drugim secie dosłownie zdeklasowały rywalki, wygrywając w stosunku 25:8. Trzeci set był już tylko kropką nad „i”.

godz. 18.00 Portugalia – Belgia 1:3 (13:25, 26:24, 20:25, 11:25)

godz. 21.00 Włochy – Słowenia 3:0 (27:25, 25:8, 25:17)

inf.własna/cev.eu
fot. CEV