W spotkaniu kończącym rywalizację w grupie B Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet, Biało-czerwone wygrały po kapitalnym meczu z Włoszkami. Zwycięstwo nad wicemistrzyniami świata dało naszej ekipie awans na drugie miejsce w tabeli i pozwoliło uniknąć starcia z Rosją w 1/8 finału. Tym samym w dalszej fazie europejskiego czempionatu podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają w Łodzi z Hiszpanią.

Pierwsze spotkanie szóstego dnia Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet przebiegało pod dyktando siatkarek z Ukrainy, które w trzech setach rozprawiły się z ekipą Portugalii. Podopieczne Gariya Yegiazarova kontrolowały przebieg całego meczu i zainkasowały tym samym komplet punktów. Najwięcej punktów w tym pojedynku zdobyła Karyna Denysova (13), a po drugiej stronie siatki najlepiej zaprezentowały się Julia Kavalenka i Barbara Gomes, które zapisały na swoim koncie po 9 „oczek”.

Polscy kibice z niecierpliwością oczekiwali dzisiaj godziny zero, kiedy to miało rozpocząć się starcie Biało-czerwonych z reprezentacją Italii. Podopieczne Jacka Nawrockiego znakomicie otworzyły spotkanie, wygrywając pewnie pierwszego seta. Potem jednak to Włoszki doszły do głosu i wypunktowały nasze siatkarski. W czwartej odsłonie drużyny grały niemalże punkt za punkt, dopiero w końcówce Polkom udało się odskoczyć i doprowadzić do wyrównania stanu meczu, a potem zwycięstwa w tie-breaku. Najwięcej punktów po naszej stronie zdobyła Malwina Smarzek-Godek, a wśród rywalek królowała Paola Egonu.

godz. 18.00 Portugalia- Ukraina 0:3 (22:25, 15:25, 20:25)

godz. 20.30 Polska – Włochy 3:2 (25:14, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12)

Składy zespołów:

Polska: Klaudia Alagierska (11), Agnieszka Kąkolewska (9), Magdalena Stysiak (15), Joanna Wołosz (2), Natalia Mędrzyk (7), Malwina Smarzek-Godek (23), Maria Stenzel (l) oraz Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Paulina Maj-Erwardt (l), Katarzyna Zaroślińska-Król (1), Marlena Kowalewska

Włochy: Indre Sorokaite (19), Ofelia Malinov (1), Raphaela Folie (9), Cristina Chirichella (9), Miriam Fatime Sylla (16), Paola Egonu (25), Monica De Gennaro (l) oraz Alessia Orro, Anna Danesi, Sylvia Chinelo Nwakalor, Lucia Bosetti (l), Beatrice Parrocchiale

inf.własna/cev.eu
foy. Artur Stachniak/s-w-o.pl