Biało-czerwone niestety nie zdołały dziś pokonać reprezentantek Turcji i awansować do finału Mistrzostw Europy. Nasza drużyna jedynie w trzecim secie postawiła się swoim rywalkom i odniosła zwycięstwo. 

Nasze rywalki bardzo dobrze rozpoczęły walkę o finał. W dwóch początkowych partiach dosłownie zdominowały Polską drużynę. Świetnie radziły sobie zarówno w zagrywce jak i w ataku, co praktycznie uniemożliwiało nam wyprowadzanie skutecznych akcji. Dodały do tego dobre przyjęcie, co zaowocowało wyraźnym prowadzeniem w tych partiach. Biało-czerwone nie poddały się jednak. Od początku trzeciego seta poprawiły swoją grę zarówno w ofensywie jak i przycięciu. Sprawiło to, że Turczynki długimi seriami nie były w stanie przerwać naszej skutecznej gry. Polki w doskonałych nastrojach dokończyły tego seta i przedłużyły nasze nadzieje na polepszenie wyniku na tablicy. Niestety nasza radość nie trwała zbyt długo. Faktem jest, że dobrze zaczęliśmy rywalizację w czwartej odsłonie, jednak ponownie do głosu doszło dużo naszych błędów i niedokładności. Dzisiejsze zwyciężczynie odrobiły straty i mimo momentów dobrej gry po naszej stronie nie zdołaliśmy już zapisać tego seta na naszą korzyść. Turczynki w końcówce ponownie okazały się bardzo skuteczne, dzięki czemu doprowadziły do pozytywnego dla siebie zakończenia meczu. Tym samym to reprezentantki Turcji powalczą z Serbkami o złoto. Nam pozostaje walka o brązowe medale, a naszymi przeciwniczkami będą Włoszki.

Turcja – Polska 3:1 (25:17, 25:16, 14:25, 25:18)

Składy drużyn:

Turcja: Simge Sebnem Akoz (L), Kübra Akman (12), Hande Baladİn (16), Meliha İsmaİloğlu (8), Naz Aydemir Akyol (2), Meryem Boz (8), Eda Erdem Dündar (19) oraz Cansu Özbay, Seyma Ercan, Fatma Yildirim, Ebrar Karakurt (8)

Polska: Klaudia Alagierska (6), Agnieszka Kąkolewska (9), Stenzel Maria (L), Magdalena Stysiak (11), Joanna Wołosz (2), Natalia Mędrzyk (1), Malwina Smarzek-Godek (18) oraz Martyna Grajber (2), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (1), Paulina Maj-Erwardt (L), Aleksandra Wójcik (1), Katarzyna Zaroślińska-Król, Marlena Kowalewska

źródło: CEV, fot. Katarzyna Kozłowska