LSK: Znamy już pierwszego finalistę!

Liga Siatkówki Kobiet wkroczyła w decydującą fazę. Znamy już część ostatecznych rozstrzygnięć na zakończenie sezonu.  Aktualne Mistrzynie Polski wywalczyły sobie awans do wielkiego finału. Staną więc przed szansą na kolejny mistrzowski tytuł. W pozostałych parach rywalizacja zakończyła się już w walce o 7., 9. oraz 11. miejsce. 

Półfinał I: (stan rywalizacji  do dwóch zwycięstw: 2:1 dla Chemika Police)

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź

3:1 (16:25, 25:14, 25:20, 25:19)

Chemik Police: Busa Bianka (11), Gajgał-Anioł Katarzyna (8), Smarzek Malwina (26), Veljković Stefana (4), Mirković Sladjana (3), Mędrzyk Natalia (9), Krzos Aleksandra (L), Bednarek-Kasza Agnieszka, Bełcik Izabela, Tomsia Berenika (2), Simeonova Strashimira (5)

Grot Budowlani Łódź: Polańska Gabriela (6), Kąkolewska Agnieszka (14), Twardowska Julia (5), Witkowska Agata (L), Grobelna Kaja (18), Vincourova Pavla (8), Grajber Martyna (6) oraz Polak Ewelina, Muszyńska Adrianna, Kędziora Justyna,

MVP: Malwina Smarzek

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police

3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Grot Budowlani Łódź: Polańska Gabriela (6), Kąkolewska Agnieszka (11), Twardowska Julia (7), Grobelna Kaja (16), Vincourova Pavla (5), Grajber Martyna (6), Witkowska Agata (L) oraz Polak Ewelina (2), Muszyńska Adrianna,

Chemik Police: Busa Bianka, Gajgał-Anioł Katarzyna (5), Smarzek Malwina (10), Veljković Stefana (8), Mirković Sladjana (3), Mędrzyk Natalia (8), Krzos Aleksandra (L) oraz Bednarek-Kasza Agnieszka, Bełcik Izabela (1), Tomsia Berenika (3), Simeonova Strashimira (1)

MVP: Kaja Grobelna

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź

3:1 (25:18, 17:25, 25:19, 25:20)

Chemik Police: Busa Bianka (12), Gajgał-Anioł Katarzyna (5), Smarzek Malwina (14), Veljković Stefana (16), Mirković Sladjana (2), Mędrzyk Natalia (13), Krzos Aleksandra (L) oraz Bednarek-Kasza Agnieszka, Bełcik Izabela, Tomsia Berenika, Simeonova Strashimira

Grot Budowlani Łódź: Polańska Gabriela (12), Kąkolewska Agnieszka (6), Twardowska Julia (13), Witkowska Agata (L), Grobelna Kaja (24), Vincourova Pavla (3), Grajber Martyna (8) oraz Polak Ewelina, Piotrowska Julia, Muszyńska Adrianna

 

MVP: Stefana Veljković

Półfinał II: (stan rywalizacji  do dwóch zwycięstw: 1:1)

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź

3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 27:29, 15:7)

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux Helene (17), Ptak Monika (15), Żabińska Katarzyna (15), Kaczmar Anna (2),  Helić Adela (21), Blagojević Jelena (14), Sawicka Agata (L) oraz Żak Ewa (1), Ganszczyk Kamila (1), Rabka Agnieszka (2),  Kaczorowska Klaudia, Andruszko Juliia (1)

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska Ewa (4), Bidias Regiane (20), Sielicka Katarzyna (5), Kowalińska Izabela (21), Efimienko-Młotkowska Zuzanna (3), Papafotiou Athina, Strasz Krystyna (L) oraz Mras Dominika (4), McClendon Deja (7)

MVP: Monika Ptak

 

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów

3:1 (25:12, 19:25, 25:11, 25:20)

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska Ewa (5), Bidias Regiane (8), Sielicka Katarzyna (13), Kowalińska Izabela (16), Efimienko-Młotkowska Zuzanna (13), Papafotiou Athina (5), Strasz Krystyna (L) oraz Mras Dominika, Wawrzyńczyk Agata (3),  McClendon Deja (10)

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux Helene (17), Ptak Monika (15), Żabińska Katarzyna (15), Kaczmar Anna (2),  Helić Adela (21), Blagojević Jelena (14), Sawicka Agata (L) oraz Żak Ewa (1), Ganszczyk Kamila (1), Rabka Agnieszka (2),  Kaczorowska Klaudia, Andruszko Juliia (1)

MVP: Katarzyna Sielicka

Mecz o 5. miejsce (stan rywalizacji  do dwóch zwycięstw: 1:1)

Enea PTPS Piła – Trefl Proxima Kraków

0:3 (18:25, 20:25, 25:27)

Enea PTPS Piła: Trnić Jelena (5), Bosković Dajana (7), Stencel Anna (12), Babicz Agata (8), Wilk Dorota, Urban Oliwia (7), Łysiak Justyna (L) oraz Baran Żaneta, Kwiatkowska Anita (2), Walker Jessica (2), Szubert Emilia, Pawłowska Anna (L)

Trefl Proxima Kraków: Talas Zsuzsanna , Clement Sarah (7), Paszek Daria (14), Łukasik Justyna (9), Brzezińska Ewelina (8), Kulig Klaudia (L), Pavan Rebbeca (3) oraz Budzoń Adrianna (2), Szymańska Aleksandra, Łukasik Martyna (14)

MVP: Daria Paszek

Trefl Proxima Kraków – Enea PTPS Piła

0:3 (18:25, 13:25, 22:25)

Trefl Proxima Kraków: Talas Zsuzsanna (1), Clement Sarah (4), Paszek Daria (11), Łukasik Justyna (5), Brzezińska Ewelina (7), Kulig Klaudia (L), Pavan Rebbeca (5) oraz Słonecka Paula, Budzoń Adrianna, Szymańska Aleksandra, Łukasik Martyna,

Enea PTPS Piła: Trnić Jelena (5), Różycka Karolina (9), Bosković Dajana (11), Walker Jessica (6), Babicz Agata (8), Wilk Dorota (4), Łysiak Justyna (L) oraz Kwiatkowska Anita (1), Stencel Anna (10), Urban Oliwia

 

Mecz o 7. miejsce (stan rywalizacji 2:0 dla BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

0:3 (20:25, 25:27, 21:25)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Śmieszek Małgorzata (9), Savić Maja (11), Wójcik Aleksandra (3), Radenkovic Danica (2), Bociek Monika (10), Medyńska Dorota (L), Karakasheva Mariya (4) oraz Brzóska Roksana (3), Flakus Patrycja (2), Bałdyga Paulina (1)

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Różański Olivia (15), Pleśnierowicz Marlena, Grant Nia (7), Mancuso Gina (13), Lemańczyk Izabela (L), Sobolska Dominika (13), Mucha Emilia (11) oraz Nowicka Julia, Moskwa Kornelia (2)

MVP: Dominika Sobolska

 

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Polski Cukier Muszynianka Muszyna  

3:0 (25:20, 25:16, 25:22)

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Różański Olivia (13), Pleśnierowicz Marlena, Grant Nia (8), Mancuso Gina (10), Sobolska Dominika (10), Mucha Emilia (8), Lemańczyk Izabela (L) oraz Nowicka Julia (1), Jagieło Aleksandra, Moskwa Kornelia (2), Wilczek Aneta (L)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna:  Śmieszek Małgorzata (2), Savić Maja (11), Wójcik Aleksandra (4), Radenkovic Danica (2), Bociek Monika (4), Karakasheva Mariya (5),  Medyńska Dorota (L) oraz  Brzóska Roksana (5), Flakus Patrycja (4), Lis Małgorzata, Bałyga Paulina (1), Portalska Karolina (L)

 

Mecz o 9. miejsce: (stan rywalizacji 2:0 dla KSZO Ostrowca Św.)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław

3:2 (25:19, 25:20, 22:25, 15:25, 16:14)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wojtowicz Justyna (8), Stroiwąs Paulina (3), Miros Anna (22), Skrzypkowska Natalia (7), Łyszkiewicz Koleta (17), Pauliukouskaya Volha (L), Gryka Magdalena (3) oraz Wańczyk Aleksandra, Markiewicz Alicja

Impel Wrocław: Flendrich Sonia (1), Wołodko Weronika (4), Murek Natalia (18), Stenzel Maria (L), Łozowska Anna (8), Gierak Ilona (15), Chojnacka Iga (18) oraz Trojan Aleksandra (7), Pancewicz Karolina

MVP: Anna Miros 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław

3:0 (25:20, 25:17, 25:14)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski:  Stroiwąs Paulina (4),  Miros Anna (17), Skrzypkowska Natalia (12), Soter Magdalena (3), Łyszkiewicz Koleta (13), Gryka Magdalena (1), Markiewicz Alicja (L) oraz Wańczyk Aleksandra (1), Ciesielczyk Joanna, Pauliukouskaya Volha (L)

Impel Wrocław: Flendrich Sonia (3), Wołodko Weronika (3), Murek Natalia (7), Łozowska Anna (9), Gierak Ilona (4),Chojnacka Iga (4), Pancewicz Karolina (L) oraz Trojan Aleksandra

MVP: Natalia Skrzypkowska

Mecz o 11. miejsce: (stan rywalizacji 2:0 dla KS Pałacu Bydgoszcz)

Legionovia Legionowo – KS PAŁAC Bydgoszcz

0:3 (18:25, 23:25, 22:25)

Legionovia Legionowo: Mielczarek Beata (7), Pacak Joanna (7), Damaske Magdalena (12), Bączyńska Anna (14), Alagierska Klaudia (3), Korabiec Anna (L), Szpak Paulina (2) oraz Jasek Małgorzata (2), Mikołajewska Ewelina (1), Wójcik Alicja, Grabka Alicja (1), Adamek Adriana (L)

KS PAŁAC Bydgoszcz: Nickowska Joanna (L), Misiuna Natalia (16), Mazurek Magdalena (2), Krzywicka Ewelina (16), Kuligowska Joanna (6), Maternia Jagoda (9), Różyńska Kinga (13) oraz Jagła Monika (L), Fedusio Monika (1)

MVP: Natalia Misiuna

KS PAŁAC Bydgoszcz – Legionovia Legionowo

3:2 (18:25, 26:24, 18:25, 25:21, 16:14)

Wyjściowe składy:

KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna Natalia, Jagła Monika (L), Mazurek Magdalena, Krzywicka Ewelina, Kuligowska Joanna, Maternia Jagoda, Różyńska Kinga

Legionovia Legionowo: Mielczarek Beata, Damaske Magdalena, Wójcik Alicja, Bączyńska Anna, Grabka Alicja, Alagierska Klaudia, Korabiec Anna (L)

Facebook Comments