LSK: Wyniki 26. kolejki spotkań!

Faza zasadnicza Ligi Siatkówki Kobiet przechodzi do historii. Poszczególne drużyny miały ostatnią szansę na to, by poprawić swoją lokatę w ligowej tabeli. Poszczególne drużyny robiły co w ich mocy by odnieść sukces, jednak jak to w sporcie zwycięzca może być tylko jeden. W hicie kolejki pomiędzy wicemistrzyniami a mistrzyniami Polski, lepsze okazały się policzanki. Zobaczcie, które drużyny zatriumfowały w pozostałych starciach.

ŁKS Commercecon Łódź – POLI Budowlani Toruń

3:0 (26:24, 28:26, 25:17)

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska Ewa (9), Sielicka Katarzyna (9), McClendon Deja (5), Kowalińska Izabela (19), Strasz Krystyna (L), Efimienko-Młotkowska Zuzanna (12), Papafotiou Athina (1) oraz Szyjka Izabella (L), Bidias Regiane (3), Rafałko Julita, Mras Dominika, Wawrzyńczyk Agata (1)

POLI Budowlani Toruń: Ściurka Dorota (2), Lewandowska Anna (7), Wójcik Marta (4), Bałucka Izabela (11), Nowak Agata (L), Cvetanovic Marina (11), Hatala Kinga (13)

MVP: Izabela Kowalińska

Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła

3:0 (25:18, 26:24, 25:15)

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux Helene (13), Ptak Monika (6), Żabińska Katarzyna (7), Kaczmar Anna (4), Sawicka Agata (L), Helić Adela (6), Blagojević Jelena (6) oraz Żak Ewa (3), Ganszczyk Kamila (2), Rabka Agnieszka (1), Kaczorowska Klaudia (2), Andruszko Juliia (11), Borek Lucyna, Nowakowska Pola (L)

Enea PTPS Piła: Trnić Jelena (6), Różycka Karolina, Bosković Dajana (9), Stencel Anna (5), Babicz Agata (6), Wilk Dorota (1), Łysiak Justyna (L) oraz Baran Żaneta, Kwiatkowska Anita (3), Walker Jessica (2), Szubert Emilia, Urban Oliwia (7), Pawłowska Anna (L)

MVP: Helene Rousseaux

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KS PAŁAC Bydgoszcz

1:3 (25:27, 16:25, 21:25)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Biedziak Marta (1), Stroiwąs Paulina (5), Miros Anna (14), Skrzypkowska Natalia (4), Soter Magdalena (3), Łyszkiewicz Koleta (13), Pauliukouskaya Volha (L) oraz Wojtowicz Justyna, Wańczyk Aleksandra, Gryka Magdalena, Markiewicz Alicja (L)

KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna Natalia (10), Mazurek Magdalena (1), Krzywicka Ewelina (14), Kuligowska Joanna (9), Maternia Jagoda (10), Różyńska Kinga (3), Jagła Monika (L)

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Proxima Kraków

2:3 (27:25, 10:25, 17:25, 25:22, 7:15)

MKS Dąbrowa Górnicza: Martiniuc Aljona (16), Lipska Aleksandra (17), Purchartova Barbora (5), Polak Patrycja (13), Perlińska Natalia (5), Grbac Anna, Drabek Kinga (L) oraz Baidiuk Anastazja, Dreczka Simona (2), Tobiasz Ewelina (2), Ciesiulewicz Marta

Trefl Proxima Kraków: Talas Zsuzsanna, Clement Sarah (5), Paszek Daria (10), Łukasik Justyna (15), Brzezińska Ewelina (12), Kulig Klaudia (L), Kulig Klaudia (L), Pavan Rebbeca (5) oraz Słonecka Paula (1), Budzoń Adrianna (5), Łukasik Martyna (24)

MVP: Adrianna Budzoń

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Muszyna

2:3 (21:25, 18:25, 25:19, 25:23, 11:15)

Impel Wrocław: Wołodko Weronika (2), Murek Natalia (17), Gałucha Tamara (18), Stenzel Maria (L), Łozowska Anna (12), Gierak Ilona (3), Chojnacka Iga (13) oraz Szczurowska Julia (2), Świętoń Sandra (4), Pancewicz Karolina

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Śmieszek Małgorzata (12), Savić Maja (14), Wójcik Aleksandra (10), Radenkovic Danica (7), Bociek Monika (14), Medyńska Dorota (L), Karakasheva Mariya (10) oraz Brzóska Roksana (2), Flakus Patrycja (1), Bałdyga Paulina

MVP: Małgorzata Śmieszek

Legionovia Legionowo – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała  

3:2 (23:25, 25:15, 25:21, 22:25, 15: 11)

Legionovia Legionowo: Mielczarek Beata (8), Pacak Joanna (11), Damaske Magdalena (22), Bączyńska Anna (20), Adamek Adriana (L), Alagierska Klaudia (10), Szpak Paulina (6) oraz Jasek Małgorzata (1), Rasińska Aleksandra, Wójcik Alicja (1), Grabka Alicja, Korabiec Anna (L)

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Nowicka Julia (3), Różański Olivia (18), Mancuso Gina (14), Lemańczyk Izabela (L), Świrad Martyna (8), Sobolska Dominika (13), Mucha Emilia (7) oraz Zakościelna Barbara, Pleśnierowicz Marlena (2), Grant Nia (5)

MVP:  Paulina Szpak

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police

1:3 (20:25, 19:25, 25:20, 21:25)

Grot Budowlani Łódź: Kąkolewska Agnieszka (17), Piotrowska Julia (3), Twardowska Julia (7), Witkowska Agata (L), Grobelna Kaja (9), Vincourova Pavla (1), Grajber Martyna (15) oraz Cutura Hana (7), Polak Ewelina (1), Muszyńska Adrianna (1), Kędziora Justyna,

Chemik Police: Busa Bianka (7), Gajgał-Anioł Katarzyna (11), Smarzek Malwina (6), Veljković Stefana (11), Mirković Sladjana (2), Mędrzyk Natalia (8), Krzos Aleksandra (L) oraz Bełcik Izabela, Tomsia Berenika (12), Simeonova Strashimira (7)

MVP: Aleksandra Krzos 

Tabela po fazie zasadniczej prezentuje się następująco:

  1. Chemik Police – 70 pkt.
  2. Developres SkyRes Rzeszów – 64 pkt.
  3. ŁKS Commercecon Łódź – 61 pkt.
  4. Grot Budowlani Łódź – 52 pkt.
  5. Enea PTPS Piła – 46 pkt.
  6. Trefl Proxima Kraków – 39 pkt.
  7. Polski Cukier Muszynianka Muszyna – 38 pkt.
  8. BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – 36 pkt.
  9. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – 28 pkt.
  10. Impel Wrocław – 26 pkt.
  11. Legionovia Legionowo – 26 pkt.
  12. KS PAŁAC Bydgoszcz – 25 pkt.
  13. POLI Budowlani Toruń – 24 pkt.
  14. MKS Dąbrowa Górnicza – 11 pkt.

Cztery najlepsze teamy stoczą boje o medale. Drużyny z Legionowa i Bydgoszczy będą jeszcze walczyć o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet, natomiast zespoły POLI Budowlani Toruń oraz MKS Dąbrowa Górnicza opuszczają najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce.

Facebook Comments