Już jutro w Łodzi rozpocznie się turniej w ramach Ligi Światowej, w którym zmierzą się Rosja (Mistrz Olimpijski), Polska (Mistrz Świata), Francja (Mistrz Europy) i Argentyna. Przed startem rozgrywek miała miejsce konferencja prasowa.

Wojciech Czayka (Dyrektor Ligi Światowej):

Siatkówka związana jest z Łodzią już od ponad 10 lat, mecze Ligi Światowej były początkowo rozgrywane w hali na ul. Skorupki, następnie w 2009 r. już w nowo otwartej Atlas Arenie odbyły się Mistrzostwa Europy kobiet, podczas których reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal. Zapraszamy kibiców nie tylko z Łodzi i okolic, ale całej Polski  do pojawienia się na trybunach i  wspierania znakomitych drużyn. Mając na uwadze konkurencyjną imprezę – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji, Polski Związek Piłki Siatkowej  przygotował specjalne oferty dla rodzin, w kasach pozostały jeszcze bilety umożliwiające zobaczenie 6 znakomitych spotkań siatkarskich.

GianFranco Formentin (Supervisor FIVB):

To będzie bardzo istotny i ciekawy weekend Ligi Światowej – wszyscy uczestnicy mają już zapewnioną kwalifikację olimpijską. Chcemy podziękować miastu za wsparcie w organizacji tej imprezy. Atlas Arena będzie w ten weekend sceną,  na której skupi się uwaga wszystkich kibiców siatkówki.

Hanna Zdanowska (Prezydent Miasta Łodzi):

Witam serdecznie w Łodzi, mieście które od lat żyje siatkówką, droga do Mistrzostwa Świata naszej męskiej reprezentacji w 2014 r. rozpoczęła się właśnie w naszym mieście. Tak jak Łodzi potrzebna jest siatkówka, siatkówce potrzebna jest Łódź.  Jestem dumna, że w tym roku  gościmy tak świetne drużyny ze światowej czołówki.  Wierzę, że łódzki turniej Ligi Światowej będzie to niezapomniany czas nie tylko dla kibiców siatkówki z całej Polski, ale również członkowie sztabów i drużyn, które będą miały okazję poznać nasze miasto. Życzę wszystkim zmagań w sportowej atmosferze, niezapomnianych sportowym wrażeń oraz miłego pobytu w naszym mieście.

Jacek Sęk (wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej):

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej witam naszych znakomitych gości: Mistrzów Świata – reprezentację Polski, Mistrzów Olimpijskich – zespół Rosji, Mistrzów Europy i zeszłorocznych triumfatorów Ligi Światowej – drużynę Francji oraz wicemistrzów Ameryki Południowej – zespół Argentyny.  Szczególne podziękowania składam na ręce GianFranco Formentina  i władz międzynarodowej siatkówki za okazane zaufanie i możliwość uczestnictwa w rozgrywkach Ligi Światowej  już od 19 lat. Dziękuję również Pani  Prezydent Miasta Łodzi Hannie Zdanowskiej, za wieloletnią efektywną współpracę, która służy promocji  zarówno miasta Łodzi jak i naszego sportu. Wszystkim miłośnikom siatkówki życzę niezapomnianych wrażeń, sportowych emocji, niech wygra najlepsza drużyna.

Marek Hertel (Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej):

Cieszymy się, ze wielka siatkówka wraca do Łodzi po krótkiej przerwie. Weekend z Ligą Światową to święto siatkówki, które  przyciąga wspaniałą publiczność nie tylko z Łodzi, ale całej Polski.  Życzę wszystkim drużynom znakomitej gry a zwycięstw szczególnie reprezentacji Polski, niech zawsze zwycięża duch fair play.

Julian Alvarez (asystent trenera reprezentacji Argentyny):

Julio Velasco jest nieobecny na konferencji ze względu na sprawy osobiste, dlatego ja go zastępuję. Drugi weekend jest dla nas bardzo istotny, trenowaliśmy bardzo ciężko, aby jak najlepiej się do niego przygotować, bo to również część przygotowań do igrzysk w Rio.

Luciano De Cecco (kapitan reprezentacji Argentyny):

Przed nami kolejny trudny weekend, będziemy walczyć z trzema bardzo silnymi drużynami, chcemy aby to było doświadczenie, z którego wiele się nauczymy. Musimy grać bardziej agresywnie, pokazać jeszcze lepszą siatkówkę niż tydzień temu, aby jak najlepiej przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Siergiej Tietiuchin (kapitan reprezentacji Rosji):

Cieszę się, że kolejny raz mam okazję brać udział w turnieju Ligi Światowej, ale ze względu na mój wiek mam nadzieję, że to już ostatni taki turniej. To zawsze przyjemność grać w Polsce, ponieważ atmosfera tutaj jest fantastyczna, a kibice wszystkich wspaniale dopingują. Najważniejsze dla nas będą igrzyska olimpijskie i przygotowanie do nich, ale również Liga Światowa jest dla nas istotna. Dzięki meczom rozgrywanym tutaj przeciwko silnym drużynom mamy szansę jeszcze lepiej się przygotować. Zrobimy wszystko, aby tutaj wygrać. Jestem pewien, że po raz kolejny będziemy mieli tutaj piękne święto siatkówki – zarówno dla tych, którzy będą na hali, jak i tych przed telewizorami

Władimir Alekno (trener reprezentacji Rosji):

Zawsze wierzę swojemu kapitanowi, ale nie kiedy mówi,  że to będzie jego ostatni turniej Ligi Światowej. Chciałbym pogratulować organizatorom turnieju,  zawsze jesteśmy pod wrażeniem warunków, jakie nam tutaj zapewniają, dzięki nim możemy się jeszcze lepiej przygotować do meczów. Teraz koncentrujemy się na pierwszym meczu, który zagramy z Francją.

Laurent Tillie (trener reprezentacji Francji):

Granie tutaj to zawsze przyjemność ze względu na warunki, kibiców i atmosferę. Wielu moich zawodników czuje się tutaj jak w domu, szczególnie MVP PlusLigi – Benjamin Toniutti. To będzie niezwykły weekend, będziemy grać z mistrzami olimpijskimi, mistrzami świata i Argentyną prezentującą niespotykany styl gry. Jeszcze niedawno, podobnie jak Polska graliśmy w Japonii, tydzień temu w Sydney – to trudne, ale jesteśmy profesjonalistami  i damy z siebie wszystko.

Benjamin Toniutti (kapitan reprezentacji Francji):

To zawsze wielka przyjemność przyjechać do Polski, aby tutaj grać. Organizacja jest tutaj bardzo dobra, a atmosfera fantastyczna. Po ostatnim weekendzie ten jest bardzo ważny, bo mamy tutaj cztery drużyny, które będą grać w turnieju olimpijskim, a w fazie grupowej najpewniej zagramy przeciwko któremuś z tych zespołów, co tym bardziej podnosi wagę tych zmagań.

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski):

Jesteśmy zadowoleni, że znowu możemy być wszyscy razem po trzech tygodniach od zakończenia turnieju w Tokio. Dziękujemy federacji i trenerowi, że postawiła na swoim i zorganizujemy turniej finałowy w Polsce, dzięki czemu mamy pewne miejsce w finałach, a teraz niektórzy zawodnicy mogą odpocząć, możemy też testować inne ustawienia. Przyjechały do nas bardzo mocne zespoły, ale zawsze jest lepiej wygrywać niż przegrywać, dlatego mimo że nie jesteśmy jeszcze w najwyższej dyspozycji zrobimy wszystko, aby wygrać. Życzę wszystkim dobrej gry, a zwycięstw naszej drużynie.

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski):

Bardzo się cieszę, że gramy trzy mecze w Łodzi, bo warunki tutaj, jak zresztą zawsze w Polsce, są bardzo dobre. Najważniejsze dla nas jest pracowanie nad tym, aby jak najlepiej przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Może poziom nie jest jeszcze najwyższy, ale zrobimy wszystko żeby wygrać i jak zawsze damy z siebie 100% szczególnie, że gramy przed własną publicznością. Będziemy grali tutaj bez Drzyzgi i Miki, którzy są z nami tutaj, pracują nad przygotowaniem fizycznym do Rio. Trwa selekcja, ale każdy może pokazać na co go stać.

źródło: pzps.pl