Chemik Police przegrał z Dynamo Kazań w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń. Podopieczne Jakuba Głuszaka tylko krótkimi fragmentami gry były w stanie nawiązać walkę z silnymi rywalkami. To pierwsza  porażka mistrzyń Polski w tegorocznej edycji. W kolejnym spotkaniu zmierzą się z bułgarskim Maritza Plovdiv.

Mistrzynie Polski nie najlepiej rozpoczęły to spotkanie. Słabe przyjęcie gospodyń już na początku dało zawodniczkom z Kazania wysokie prowadzenie, 8:3. Po pierwszej przerwie technicznej policzanki zaczęły odrabiać straty. Kiwka z drugiej piłki Izabeli Bełcik, następnie jej punktowa zagrywka i błąd na siatce Rosjanek przybliżyły policzanki do rywalek, 10:8. Jednak kolejne akcje należały do przyjezdnych, 18:11. Przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej zespół z Polic odrobił dwa punkty straty. Końcówka seta nie zmieniła obrazu gry Chemika. Podopieczne Jakuba Głuszaka ponownie miały kłopoty w przyjęciu, a akcje po ich stronie były bardzo nerwowe i chaotyczne. Ostatni punkt atakiem zdobyła Natalia Mammadowa, 25:17.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwsza partia – rywalki szybko objęły prowadzenie, głównie za sprawą błędów Polek, 3:1. Trener Jakub Głuszak zdecydował się na zmianę. W miejsce Bianki Busy na boisku pojawiła się Malwina Smarzek. Polki nadal grały słabo, nie radziły sobie w żadnym elemencie gry, a rywalki skrzętnie wykorzystywały każdy ich błąd, 8:4. Zagrywki punktowe Stefany Veljković przybliżyły policzanki do rywalek, 8:6. Kolejne minuty seta to walka punkt za punkt, z niewielką przewagą Rosjanek, 12:10, które grały bardzo cierpliwie i były niemal nieomylne, 16:10. Choć Polki starały się jak mogły aby odrobić straty, nie były w stanie walczyć z wysokim blokiem Rosjanek, 19:16. Pojedyncze akcje Malwiny Smarzek w ataku bez wsparcia koleżanek nie dawały żadnych szans na zbliżenie się do rywalek. Tę partię zakończyła Anastasia Samoilenko z piłki przechodzącej, 25:20.

W trzeciej partii zacięta walka trwała od pierwszej piłki, 5:5. Taki stan jednak nie utrzymał się jednak zbyt długo. Od stanu 9:9 Rosjanki zaczęły grać na swoim, wysokim poziomie i z każdą kolejną akcją oddalały się od Polek, 15:11. Pojedyncze akcje Stefany Veljkovic, Katarzyny Zaroślińskiej  czy Malwiny Smarzek nie dały żadnych szans na odrobienie strat i wygranie tej partii przy świetnie spisujących się rywalkach. Rosjanki zakończyły tego seta wynikiem 25:19.

Chemik Police – Dynamo Kazań 3:0 (17:25, 20:25, 19:25)

składy:

Chemik Police: Bianka Busa (1), Izabela Bełcik (2), Stefana Veljkovic (4), Natalia Mędrzyk (8), Strashimira Simeonova (6), Katarzyna Zaroślińska – Król (13), Aleksandra Krzos (L) oraz Alexandra Holston, Malwina Smarzek (8), Sladjana Mirkovic

Dynamo Kazań: Irina Korolewa (13), Irina Woronkowa (17), Natalia Mammadowa (14), Ewgenija Startsewa (4), Elitsa Wasilewa (8), Anastasia Samoilenko (11), Ekaterina Ulanowa (L) oraz Anna Kotikowa, Irina Filisztinskaia