W meczu finałowym Ligue B Rennes Volley 35 pokonało w trzech setach Narbonne Volley. Podopieczni trenera Nikoli Matijasevica nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali w pierwszych dwóch setach, jedynie w trzeciej partii siatkarze z Narbonne sprawili im trudności, ale finalnie to Rennes triumfowało po grze na przewagi.

Siatkarze z Rennes bardzo dobrze rozpoczęli mecz i już na początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi (8:2). Rywale próbowali odrobić straty, ale im się to nie udawało. Szczególnie skuteczny w ataku był środkowy Rennes – Gerald Hardy-Dessources, który w pierwszym secie uzyskał 67% skuteczności. Podopieczni Tristana Martina popełnili w premierowej odsłonie 11 błędów własnych, co dodatkowo utrudniało im odrobienie strat (25:20). Druga partia była już bardziej wyrównana. W początkowej fazie seta prowadzili siatkarze z Narbonne, ale rywale z Rennes doprowadzili do wyrównania – po drugiej stronie siatki skuteczny był Xavier Kapfer. Ponownie także wyróżniał się Hardy-Dessources, który w tej odsłonie nie pomylił się ani razu. W końcówce lepiej zagrali zwycięzcy pierwszego seta, którzy wygrali 25:21 i wyszli na prowadzenie w meczu 2:0. W trzeciej i równocześnie ostatniej partii zawodnicy z Narbonne zagrali lepiej i byli na dobrej drodze do przedłużenia tego spotkania. Skutecznymi blokami popisywał się Andre Luiz Radtke (12:16), ale rywale nie poddali się i doprowadzili do gry na przewagi. Podopieczni trenera Nikoli Matijasevica kolejny raz w decydujących momentach przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali 3:0.

Drużyna z Rennes grała w sezonie 2017/2018 w Ligue AM, ale zakończyli rundę zasadniczą na 11. pozycji – musieli wziąć udział w play-offach dla Ligue BM i zawalczyć o pozostanie w Ligue AM. Podopieczni Nikoli Matijasevica w ćwierćfinałach pokonali zespół z Lyonu, a w półfinałach Saint-Nazaire VB. W finale również zwyciężyli, dlatego też w nadchodzącym sezonie nadal będą brali udział w rozgrywkach francuskiej ekstraklasy.

Rennes Volley 35 – Narbonne Volley 3:0 (25:20, 25:21, 29:27)

Rennes Volley 35: Kert Toobal (1), Gerald Hardy-Dessources (12), Xavier Kapfer (12), Kevin Le Roux (12), Gildas Prevert (5), Emmanuel Ragondet (5), Sebastian Closter (L) oraz David Feughouo, Rodney Ken Ah-Kong , Kamil Baranek (2) i Leo Meyer

Narbonne Volley: Todor Valchev (6), Rusmir Halilovic (3), Philip Schneider (11), Jerome Clere (7), Jean-Philippe Sol (5), Andre Luiz Radtke (9), Florian Kilama (L) oraz Julien Prigent, Limon J. Gonzalez (4), i Rodrigue Manuohalalo