Vital Heynen na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił piętnastoosobową kadrę, która będzie uczestniczyć w przygotowaniach do inal Six Ligi Narodów. Ostateczna lista na turniej w Lille będzie zawierać czternaście nazwisk.

W kadrze, która będzie uczestniczyć w przygotowaniach do turnieju finałowego Ligi Narodów znalazło się piętnastu siatkarzy. Zgodnie z zapowiedziami, zabrakło w niej Michała Kubiaka, który z powodu przewlekłego zapalenia spojówek musiał zrobić sobie przerwę od gry i ma być gotowy na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Do Lille nie pojadą również Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, a także Łukasz Kaczmarek. W składzie znaleźli się za to Fabian Drzyzga, Damian Schulz i Michał Żurek, których zabrakło podczas ostatniego turnieju interkontynentalnego w Melbourne. Przed wylotem do Francji Vital Heynen będzie musiał zredukować kadrę do czternastu nazwisk.

– Jestem z tą drużyną już blisko pięćdziesiąt dni i muszę przyznać, że mi się to podoba. Moi zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani, więc współpraca świetnie nam się układała. W Lidze Narodów poszło nam lepiej, niż się tego spodziewałem, jednak musimy pamiętać, że mamy przed sobą jeszcze długą drogę – mówi selekcjoner biało-czerwonych.

Fazę interkontynentalną Ligi Narodów Polacy ukończyli na szóstym miejscu, z dorobkiem dziesięciu wygranych i pięciu porażek. W Final Six będą rywalizować w grupie B, gdzie zmierzą się z Rosją i Stanami Zjednoczonymi. W grupie A zagrają zaś Brazylia, Francja i Serbia. Awans do półfinałów wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Terminarz naszych siatkarzy na turniej finałowy w Lille znajdziecie TUTAJ.

Wstępny skład reprezentacji Polski na Final Six Ligi Narodów:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Damian Schulz, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

Środkowi: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski

Przyjmujący: Mateusz Mika, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk

Libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek

fot: FIVB