Dzisiejsze spotkanie niestety nie ułożyło się po naszej myśli. Biało-czerwone mimo fragmentów w miarę dobrej gry okazały się słabsze od reprezentacji Turcji…

Dzisiejsze starcie rozpoczęło się od walki punkt za punkt. Niestety na pierwszej przerwie technicznej to Turczynki okazały się lepsze (8:6). Po naszej stronie mieliśmy zbyt dużo nieskutecznych ataków. Biało-czerwone przez całego seta starały się dogonić rywalki. Te jednak nie zamierzały oddać nam inicjatywy. Do tego doszły nasze błędy i nieco nerwowości w grze. To przełożyło się na niekorzystny dla nas wynik 25:21.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Turczynki, które wypracowały sobie przewagę 8:2. Nasza drużyna miała w tej fazie seta spore problemy z przyjęciem, co uniemożliwiało zdobywanie punktów. Jacek Nawrocki musiał pobudzić naszą drużynę do większej koncentracji i skuteczności, bo set zaczął nam się mocno wymykać spod kontroli. Nie przyniosło to jednak pozytywnego efektu. Bardzo ciężko coś pozytywnego powiedzieć o grze naszej reprezentacji w tym secie. Nieco świeżości w nasze szeregi wniosły Emilia Mucha i Julia Nowicka. Nasze straty okazały się jednak zbyt duże i biało-czerwone zostały w tym secie pokonane 25:17…

Trzecia odsłona znacznie lepiej rozpoczęły biało-czerwone. Na początku tej partii nasze dziewczyny zaczęły skuteczniej atakować, do tego doszedł też blok. Turczynki zaczęły też popełniać sporo błędów w ataku. Dzięki temu Polki z czteropunktową przewagą zeszły na przerwę techniczną. Oby w kolejnych akcjach nasze reprezentantki poszły za ciosem. Turczynki nie składały broni do samego końca. Opłaciło im się to i w samej końcówce to one okazały się skuteczniejsze dzięki czemu zwyciężają 3:0!

Turcja – Polska 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

Turcja:  Seyma Ercan (12),  Meliha Ismailoglu (13), Meryem Boz (6), Eda Erdem Dündar (9), Zehra Gunes (4),  Cansu Ozbay (1), Simge Sebnem Akoz (L) oraz  Ebrar Karakurt (4), Kubra Caliskan (2),  Gamze Alikaya (1)

Polska: Malwina Smarzek (14),  Agnieszka Kąkolewska (9), Natalia Mędrzyk (7), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (4),  Martyna Grajber (4),  Marlena Pleśnierowicz, Agata Witkowska (L) oraz Gabriela Polańska (4), Emilia Mucha (2), Julia Nowicka (1), Martyna Łukasik,  Julia Twardowska