Polacy po niesamowitej walce wyszarpali Niemcom bilety na turniej kwalifikacyjny w Tokio. Tym samym szanse na awans na Igrzyska Olimpijskie wciąż pozostają. Co mieli do powiedzenia po tym spotkaniu trenerzy obu reprezentacji? Zapraszamy do lektury.

Stéphane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Musieliśmy być niesamowicie mocni mentalnie w tego typu meczu. Nawet jeśli popełnialiśmy błędy, jakich zazwyczaj nie popełniamy, było dobrze. Graliśmy o życie, nie o wyjazd do Rio. Widać było instynkt do wyjazdu. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ minionego lata graliśmy w trzech ważnych zawodach. Przegraliśmy dwoma punktami z Francją w półfinale Ligi Światowej. W Japonii byliśmy bardzo blisko pokonania Włochów, a później Słoweńców w Bułgarii. Dzisiaj my byliśmy tymi, którym dopisało szczęście. Jesteśmy silniejsi niż byliśmy i mamy młody zespół. To boli, ale budujemy go na mocną drużynę w przyszłości. Nie potrzebujemy motywacji do tego typu meczów, ale czuliśmy się jak w domu. Kibice bardzo nam pomogli, dobrze się dzięki nim czuliśmy. Nie dało się odczuć, że jesteśmy w Niemczech, więc to nam pomogło, kiedy nasi przeciwnicy dominowali na boisku. To wspaniałe uczucie mieć miliony kibiców za sobą. Myślę, że byłaby to wielka szkoda, gdyby Polski zabrakło w Rio ze względu na atmosferę i organizację. To wielka szkoda, że tyle wspaniałych europejskich drużyn tam nie pojedzie.

Vital Heynen, trener reprezentacji Niemiec:

Zagraliśmy naszą siatkówkę i to jest dobre. Graliśmy tak dobrze, że zabrakło nam tak niewiele, żeby pokonać Mistrzów Świata i pozostać w walce o Rio. Jednak Polska była lepsza w końcówce i zasłużyła na wygraną. Powiedziałem moim zawodnikom, że muszą dalej walczyć. Należymy do światowej siatkarskiej elity, pokonaliśmy Polskę i Serbię, ale to nie wystarczyło. Wciąż jestem nieco rozczarowany, ale to uczucie będzie zanikało w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Musisz wyciągać wnioski z porażek, aby poprawić się i grać lepiej. Jestem pewny, że za cztery lata Niemcy będą rywalizować na Igrzyskach w Tokio.

cev.lu

Zobacz również:
-> Berlin 2016: Terminarz reprezentacji Polski
-> Terminarz i wyniki [Berlin]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016
-> Plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO 2016
-> Terminarz i wyniki [Ankara]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016